Росія атакувала та захопила українські кораблі у нейтральних водах - карта МінТОТ

28 листопада 2018, 15:45

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб повідомило, що Росія атакувала та захопила українські військові кораблі у міжнародних водах Чорного моря.

Про це свідчать координати перебування військових суден Бердянськ, Нікополь, та Яну Капу в момент обстрілу та захоплення їх військовими підрозділами РФ, карту з якими оприлюднило МінТОТ.

Відео дня

"Згідно зі ст. 95 Конвенції з морського права, військові кораблі користуються у відкритому морі повним імунітетом від юрисдикції будь-якої держави, крім держави, під прапором якої вони перебувають", - зазначили у відомстві.

Крім того, згідно з резолюцією 3314 Генасамблеї ООН від 14 грудня 1974 року, напад збройними силами однієї держави на морські сили або флот іншої держави є агресію.

Затримані українські військовослужбовці перебувають під захистом Женевської конвенції про поводження з військовополоненими 1949 року.

"Росія повинна заплатити". Українські кораблі захоплені в Азовському морі, на порядку денному - воєнний стан

Нагадаємо, вранці 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили агресивні дії проти трьох кораблів ВМС ЗС України під час їх переходу з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. В результаті тарана прикордонного корабля РФ був пошкоджений буксир ВМС України.

У Федеральній службі безпеки РФ звинуватили українську сторону в "небезпечних маневрах" під час заходу в "закриту акваторію територіального моря РФ". Україна відкидає ці звинувачення, заявляючи що суна діяли в межах закону.

В цей же день українські кораблі були обстріляні і захоплені російським спецназом. В результаті зіткнення з прикордонними силами ФСБ РФ в Керченській протоці поранення отримали шість українських моряків. На даний момент в окупованому Криму "судять" 24 українських моряків.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану в областях, що межують з РФ, розташованих уздовж придністровської ділянки українсько-молдовського кордону, вздовж узбережжя Чорного і Азовського морів.

У 10 областях України вводять воєнний стан. Що це означає на практиці? 10 карток

Воєнний стан: текст документа

Воєнний стан в Україні: все, що потрібно знати

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X