Прикордонний корабель РФ протаранив буксир ВМС України під час проходу до Маріуполя

25 листопада 2018, 09:42

У неділю, 25 листопада, прикордонні кораблі РФ здійснили агресивні дії проти трьох кораблів Військово-морських сил ЗС України під час їхнього переходу з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря.

Про це повідомили у командуванні ВМС ЗС України.

Українські військові зазначили, що про плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь кораблів ВМС у складі двох малих броньованих артилерійських катерів Бердянськ і Нікополь та рейдового буксиру Яни Капу було заздалегідь поінформовано. Попри це, катери типу Соболь, пскр Дон, катери типу Мангуст, мпк Суздалец російських прикордонників "здійснили відверто агресивні дії".

Відео дня

"Прикордонний корабель Дон здійснив таран нашого рейдового буксиру, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик", - йдеться в повідомленні.

У командуванні ВМС ЗС України пообіцяли передати докази агресивних дій з боку прикордонників РФ проти українських військових кораблів компетентним міжнародним органам.

Закрити Азовське море. До якого сценарію повернулася Росія
Азовське море. Новий фронт війни з Росією

Нагадаємо, що Рада національної безпеки і оборони України доручила уряду визначити координати серединної лінії між українськими і російськими внутрішніми водами в Азовському морі, Керченській протоці та Чорному морі.

19 листопада високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні анонсувала ухвалення конкретних заходів через "надмірні інспекції" РФ українських та європейських суден в Азовському морі.


З квітня 2018 року Росія почала влаштовувати провокації в Азовському морі, затримуючи для необґрунтованих перевірок судна, що прямують в порти Бердянська і Маріуполя під час їхнього проходу через Керченську протоку.

При цьому агресивні дії російської сторони суперечать міжнародному договору, згідно з яким Азовське море є водами внутрішнього користування як для України, так і для РФ, і його можуть вільно використовувати обидві країни.

У зв'язку з цим Україна веде переговори з ЄС і США про запровадження санкцій проти Росії у відповідь на блокаду Азовського моря.

Крім того, РНБО затвердила комплекс заходів щодо захисту національних інтересів в акваторії Чорного і Азовського морів і Керченській протоці.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X