Парламент ввів воєнний стан у низці областей України

26 листопада 2018, 21:34

У понеділок, 26 листопада, Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану у прикордонних з РФ областях України.

За документ проголосували 276 народних депутатів. Введення воєнного стану підтримали депутати фракцій Блок Петра Порошенка, Самопоміч, Радикальна партія Олега Ляшка, Батьківщина. Депутати Опозиційного блоку голосували проти.

Відео дня

Депутати ухвалили оновлений документ з пропозиціями президента Петра Порошенка щодо скорочення терміну дії воєнного стану до 30 діб та обмеження території. Зокрема, згідно з рішенням, воєнний стан вводиться в областях, що межують з РФ, розташованих вздовж придністровської ділянки українсько-молдовського кордону, вздовж узбережжя Чорного і Азовського морів: в Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Херсонській, Донецькій, Запорізькій областях та внутрішніх водах Азовського моря.

Як повідомляв раніше президент України Петро Порошенко, воєнний стан на всій території України вводиться з 9:00 ранку 28 листопада на 30 діб. Раніше планувалося, що воєнний стан триватиме 60 діб. Порошенко підкреслив, що дворазове скорочення терміну воєнного стану потрібно, щоб він "жодним вдень не накладався на початок виборчої кампанії".

Запровадження воєнного стану в Україні було ініційовано після ескалації в районі Керченської протоки 25 листопада.

Воєнний стан: текс документа

Воєнний стан в Україні: все, що потрібно знати

Вранці 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили агресивні дії проти трьох кораблів ВМС ЗС України під час їх переходу з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, прикордонний корабель РФ здійснив таран рейдового буксира. У підсумку всі три кораблі були захоплені Росією. Водночас Москва покладає провину за інцидент на українську сторону, звинувачуючи кораблі ВМС України "у незаконному перетині кордону".

Внаслідок зіткнення з прикордонними силами ФСБ РФ у Керченській протоці поранення отримали шість українських моряків. За даними нардепа Борислава Берези, двоє з них перебувають у важкому стані.

Через дії РФ в Україні провели термінове засідання РНБО, внаслідок якого було рекомендовано ввести воєнний стан в Україні на 60 діб. Порошенко підтримав введення воєнного стану і закликав нардепів "прибути до Києва на надзвичайне засідання ВР".

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X