Воєнний стан в Україні

Воєнний стан в Україні

Російські військові кораблі біля Керченської протоки відкрили вогонь по корабельній групі Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Малі броньовані артилерійські катери Бердянськ, Нікополь вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир Яни Капу також примушений до зупинки. Кораблі захоплені спецназом РФ. Також є інформація про двох поранених українських військових моряків.

Подія, що сталася увечері 25 листопада 2018 року, стала новими витком агресії Москви проти Києва. В цей же день вранці прикордонні кораблі РФ здійснили агресивні дії проти трьох кораблів ВМС ЗС України під час їх переходу з порту Одеси в порт Маріуполь. Прикордонний корабель РФ здійснив таран рейдового буксира. ФСБ звинуватила Україну в "небезпечних маневрах" під час заходу в "закриту акваторію територіального моря РФ". Після інциденту російська влада в односторонньому порядку закрила Керченську протоку для проходу цивільних суден.

Україна заявляє, що відправляла запит на проходження суден, і готує низку дипломатичних кроків на рівні генерального секретаря ООН, а також в Радбезі Організації.

У зв'язку із ситуацією Україна вдалася до надзвичайних заходів: у ніч на 26 листопада РНБО на спеціальному засіданні запропонувала президенту України Петру Порошенку ввести воєнний стан у країні терміном на 60 днів. Президент підтримав ініціативу і вніс на розгляд парламенту указ про введення воєнного стану в Україні.

Верховна Рада підтримала введення воєнного стану. Остаточний варіант - на 30 діб в областях, що межують з РФ, розташованих уздовж придністровської ділянки українсько-молдовського кордону, вздовж узбережжя Чорного і Азовського морів: у Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Херсонській, Донецькій, Запорізькій областях і внутрішніх водах Азовського моря. 

Всі останні новини про це читайте в нашій спецтемі.

Радіо НВ