Nissan Qashqai e-Power — вісім дрібниць, які сподобалися, і два нюанси, які дратують

Тест-драйв

7 липня 2024, 20:02

Основні характеристики — на те й основні, щоб про них говорили найчастіше. Однак, ми часто любимо (або не любимо) автомобіль за набір начебто другорядних якостей.

Тривалий тест-драйв автомобіля завжди дає можливість не тільки краще зрозуміти його характер, точніше заміряти витрату пального тощо, а й дає змогу виокремити важливі дрібниці, які складаються в загальну картину.

Від них часом залежить більше, ніж від основних технічних характеристик.

Ось 10 дрібниць, які запам’яталися найбільше після тривалого тест-драйву електрифікованого кросовера Nissan Qashqai e-Power. Про інші особливості цієї моделі ми вже писали не раз, тепер настав час поділитися враженнями про різні деталі.

Вісім із них будуть позитивними, а дві - дають привід побурчати.

Передплатіть NV Преміум та читайте без обмежень

Нам необхідна ваша підтримка, щоб займатися якісною журналістикою

Перший місяць 1 ₴. Відмовитися від передплати можна у будь-який момент

Гнучкі налаштування гібрида

Nissan Qashqai e-Power / Фото: NV

Насправді, ви можете ні про що не замислюватися, просто заводити автомобіль і їхати.

У цьому випадку, ви завжди будете використовувати Стандартний режим руху з мінімальною рекуперацією і і повністю автоматичним режимом зарядки батареї від бензинового мотора.

Думаю, більшість власників так і їздить. І в цьому немає нічого поганого. Зручно й ефективно.

Однак, якщо ви «задрот», який любить налаштовувати все під себе, то Nissan Qashqai e-Power дає можливість це робити від душі.

Наприклад, важіль вибору режимів руху (так і хочеться сказати, важіль АКПП, але її тут немає) дає змогу вибрати замість D для руху вперед режим B. Це режим, в якому помітно сильніше задіюється рекуперація (збирання енергії від коліс) під час гальмування і їзди накатом.

Але і це не все.

Ви можете також увімкнути режим e-Pedal (окрема кнопка поруч із важелем не-АКПП, який згадано вище).

У цьому режимі ще активніше задіюється рекуперація, за рахунок чого автомобіль буквально дзьобає носом варто вам відпустити педаль акселератора. Суть у тому (і назва режиму доволі красномовна), що вам фактично ніколи не потрібна педаль гальма (хіба що для повної зупинки). І заряджання батареї здійснюється набагато швидше.

Варто зазначити, що в такому режимі особливо чутливих пасажирів може досить сильно заколисувати.

А якщо ще й скористатися окремим перемикачем режимів на центральній панелі, то можна обрати один із трьох режимів налаштування двигуна та інших система (Стандартний-Еко-Спорт).

І ось якщо ввімкнути Еко, вибрати B і e-Pedal, то можна отримати нехай і трохи «тугуватий», але дуже схильний до швидкої зарядки батареї гібрид.

Але і це ще не все.

Ви можете окремою кнопкою на центральній панелі примусово вимкнути підзарядку батареї від двигуна. Простіше кажучи, якщо ви бачите, що рівень заряду батареї доволі високий, ви можете увімкнути примусовий режим руху, коли авто не буде задіювати бензиновий мотор взагалі. Звісно, запас ходу тут невеликий — кілька кілометрів. Але в заторах цей приємний режим, коли можна якийсь час їхати в повній тиші.

Можливість налаштувати приладову панель під себе

Така опція є сьогодні у багатьох авто. Але ось ступінь налаштування під себе у всіх дуже різниться.

У Nissan Qashqai e-Power можна в налаштуваннях вибрати ті «екранчики» для прокрутки на приладовій панелі, які вам потрібні, і відключити ті, які не потрібні. Наприклад, можна залишити тільки показники витрати і тиск у шинах, якщо інше здається вам зайвим.

Це я про вміст центральної частини екрана — між шкалами швидкості та завантаження двигуна (вона тут замість традиційного тахометра).

Відмінне світло, в тому числі дальнє

З урахуванням комендантської години ночами зараз особливо не покатаєшся, але все ж часом доводиться їздити в темряві, і тут не можна не відзначити, що у Qashqai e-Power дуже добре налаштоване головне світло. Видимість у темряві чудова. Ще недавно таким світлом могли похвалитися тільки зовсім вже преміальні авто.

Можна відключити нав’язливі системи безпеки

Це звучить як жарт. Але насправді, я серйозно налаштований.

У наших умовах не всі системи безпеки авто потрібні. Наприклад, утримання в смузі (коли автомобіль фіксує, що ви залишаєте смугу без увімкненого поворотника і «підрулює» назад) дуже дістає, коли вам доводиться об'їжджати ями. А на наших дорогах цих ям стільки, що цей режим іноді хочеться вимкнути, причому надовго. Якщо не назавжди.

У багатьох сучасних авто це зробити просто неможливо. Після кожного запуску автомобіль знову вмикає всі дефолтні налаштування. На щастя, в Nissan Qashqai e-Power таке «занудство» присутнє не повсюдно.

Утримання в смузі можна вимкнути назавжди. А ось розпізнавання дорожніх знаків — ні. Але, на щастя, воно дає про себе знати лише миготінням значка з поточним обмеженням швидкості поруч зі спідометром. Це терпимо.

Відмінна бездротова зарядка

Теж начебто несерйозна тема. Ну є зарядка, і на тому спасибі. Але ні. Не все так просто. У багатьох сучасних авто бездротова зарядка для смартфонів працює не ідеально.

Доводилося стикатися з ситуаціями, коли смартфон потрібно розмістити строго в певному положенні, інакше зарядка навіть не почнеться. І це пекельно бісить. Ти сідаєш у машину, кладеш смартфон на зарядку, а через півгодинки з’ясовується, що весь цей час він навіть не думав заряджатися. Прикро, правда?

За весь час на Nissan Qashqai e-Power я жодного разу не зіткнувся з тим, що зарядка не працює. Причому, я використовую паралельно кілька своїх смартфонів, і періодично трапляються тестові. З усім бездротова зарядка в Qashqai працювала ідеально.

Хороша шумоізоляція

Перейдемо до дійсно важливого пункту, хоча тут особливо розписувати нічого. Просто скажу, що шумоізоляція в Nissan Qashqai e-Power безумовно одна з найкращих у цьому класі. У салоні багатьох авто за такі ж гроші набагато гучніше.

Це дає змогу розмовляти напівголосно навіть на великих швидкостях, з комфортом слухати музику, не викручуючи гучність на максимум тощо .

Певний акустичний дискомфорт у Qashqai з’являється після 120−130 км/год. Це, звісно, ще не преміум, але для середнього класу цілком гідно.

Хороший звук

Продовжуючи «акустичну» тему, не можу не сказати про вельми непоганий звук аудіосистеми Nissan Qashqai e-Power. Навіть на дефолтних налаштуваннях вона звучить цілком гідно, є і баси, і запас за гучністю.

Якщо погратися з еквалайзером, можна загалом отримати чудове звучання. Принагідно зазначу, що радіо в машині не слухаю, джерело звуку — iPhone, підключений через бездротовий Apple CarPlay.

Достатній кут відкриття задніх дверей

Кумедна дрібниця, на яку мало хто звертає увагу. У багатьох авто задні двері відчиняються на малий кут, через що в авто, наприклад, незручно саджати дитину. Або щось завантажувати.

У Qashqai з цим усе добре, двері відчиняються майже на 90 градусів.

Незручно розташовані підстаканники

Ну а тепер перейдемо до бурчання, а як же без цього.

Через особливості конфігурації центральної панелі в Qashqai не дуже зручно розташовані підстаканники. Вони сильно відсунуті назад до підлокітника.

Ймовірно, інженери намагалися вивести «під руку» водієві важливіші органи управління — важіль режимів руху, кнопки управління гібридною системою — тому і злегка «засунули» підстаканники.

Але за фактом якраз управління режимами руху з урахуванням дефолтних налаштувань Nissan Qashqai e-Power (див. вище) вам потрібні буквально на початку поїздки. А ось попивати холодний айс-лате в спеку хочеться частенько. І хотілося б, щоб для цього потрібно було менше викручувати руку.

Особливо це стосується водіїв, які сидять сильно зсунувши сидіння вперед («в обнімку» з кермом).

В електрифікованої версії немає повного приводу

Це, звісно, не зовсім дрібниця, і не зовсім претензія. Але не можуть утриматися.

У Nissan Qashqai e-Power немає повнопривідної версії, тому з'їхати «в лісок через легкий пісочок» тут іноді буває злегка навіть ризиковано. Ну і взимку в заметах іноді відчуває невпевненість.

Повнопривідний Qashqai в природі існує, і навіть в Україні продається, але це версія з «м'яким гібридом», а не e-Power. А ось електричний e-Power буває тільки передньопривідним. Прикро. Враховуючи, що старша модель X-Trail у версії e-Power буває і повнопривідною.

Інші новини

Всі новини