Польська опозиція готує поправки до резонансного закону про Інститут нацпам'яті

19 лютого 2018, 03:17
463
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Лідер однієї з опозиційних партій Польщі вважає, що скандальний закон призвів до "дипломатичної катастрофи"

Найбільша польська опозиційна партія в парламенті Громадянська платформа має намір подати до Сейму проект змін до резонансного закону про Інститут національної пам'яті, про це заявив лідер партії Ґжеґож Схетина.

"Написання закону про ІНП міністром Які (заступник міністра юстиції Патрик Які) і фатальні тлумачення прем'єра (Матеуша Моравєцького) призвели до дипломатичної катастрофи. Тому у вівторок, ми подамо проект змін до цього закону", - написав Схетина у своєму Twitter.

Раніше прем'єр Польщі Матеуш Моравєцький заявив, що внесення змін до резонансного закону про Інститут національної пам'яті буде можливим, якщо відповідне рішення прийме Конституційний суд.

Нагадаємо, що польський закон про Інститут національної пам'яті запроваджує кримінальну відповідальність за публічні висловлювання про причетність поляків до Голокосту в роки Другої світової війни. Ці формулювання викликали обурення в Ізраїлі та США. Крім того, забороняється заперечувати злочини українських націоналістів проти поляків.

Закон набуває чинності з 1 березня. 15 лютого президент Польщі Анджей Дуда в своєму поданні до Конституційного суду опротестував формулювання про "українських націоналістів" і "східну Малопольщу".