Резонансний польський закон набуде чинності 1 березня

14 лютого 2018, 16:42
228
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ілюстративне фото

У середу, 14 лютого, у польському урядовому віснику опубліковано резонансні поправки до закону про Інститут національної пам’яті, які вводять кримінальну відповідальність за заперечення злочинів “українських націоналістів”  та за висловлювання про причетність поляків до Голокосту.

Як повідомляє Укрінформ, таким чином закон набуде чинності 1 березня – через 14 днів після його опублікування в офіційній пресі.

Нагадаємо, що 1 лютого верхня і нижня палати парламенту Польщі ухвалили закон про Інститут національної пам'яті, який значно розширює повноваження установи в справі розслідування "злочинів, скоєних проти польського народу і його доброго імені". 6 лютого закон підписав президент Польщі Анджей Дуда.

Цей закон вводить кримінальну відповідальність за публічні висловлювання про причетність поляків до Голокосту в роки Другої світової війни. Зокрема, йдеться про використання формулювання "польські табори смерті".

Крім того, забороняється заперечувати злочини українських націоналістів проти поляків. Ця норма стосується Волинської різанини, яку Варшава раніше визнала геноцидом.

З критикою цього закону виступили США, Ізраїль і Україна. В ізраїльському МЗС повідомили, що Ізраїль з абсолютною серйозністю розглядає будь-які спроби оскаржити історичну правду. Держдеп США закликав  Варшаву переглянути закон.