Порошенко обговорив з прем'єром Польщі "антибандерівський" закон

17 лютого 2018, 18:31
527
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Петро Порошенко закликав Польщу не шкодити історичному діалогу

У суботу, 17 лютого, в рамках участі в Мюнхенській конференції з безпеки президент України Петро Порошенко провів зустріч з прем'єр-міністром Республіки Польща Матеушем Моравєцьким.

Про це повідомляє прес-служба президента.

"Глава уряду Польщі підтримав важливість розвитку стратегічного українсько-польського партнерства і координації дій з протидії російській агресії в контексті членства Польщі в Раді безпеки ООН. Були також обговорені шляхи зміцнення двостороннього співробітництва в оборонній сфері", - сказано в повідомленні.

Йшлося про подальший розвиток взаємодії в сфері захисту культурної спадщини та увічнення місць пам'яті в контексті досягнутих домовленостей.

Порошенко висловив стурбованість з приводу ухвалених нещодавно польським парламентом змін до закону про Інститут національної пам'яті Республіки Польща. Він закликав польське керівництво утриматися від кроків, які можуть поставити під загрозу позитивні досягнення у двосторонньому діалозі з історичних питань.

Також Порошенко звернув увагу на вкрай шкідливий для українсько-польських відносин характер заяви і оцінки діяльності українського гетьмана Богдана Хмельницького.

Крім того, обговорювалися питання розширення співпраці в енергетичній сфері та координації дій з метою протидії реалізації проекту Північний потік-2.

Сторони також обговорили шляхи належного забезпечення соціальних прав і свобод українців, які тимчасово працюють на території Польщі.

Нагадаємо, що польський закон про Інститут національної пам'яті вводить кримінальну відповідальність за публічні висловлювання про причетність поляків до Голокосту в роки Другої світової війни. Ці формулювання викликали обурення в Ізраїлі і США. Крім того, забороняється заперечувати злочини українських націоналістів проти поляків.

Закон набуває чинності з 1 березня. 15 лютого президент Польщі Анджей Дуда в своєму поданні до Конституційного суду   опротестував формулювання про "українських націоналістів" і "східну Малопольщу".

Зверніть увагу

19 грудня 2018, 15:08
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Головне

Події

Сьогодні, 13:08

article_img
Роль СБУ у справі Коломойського: дружина Семочка виявилася сестрою дружини Боголюбова - депутат
Країни

Сьогодні, 03:27

article_img
ІД взяла на себе відповідальність за вибухи в російському Магнітогорську
Події

Вчора, 19:20

article_img
Парамедик назвав головну проблему з роботою "швидких" у Києві

Вибір редакції

Події

Сьогодні, 09:01

article_img
Від готелів до заводів: у Коломойського є бізнес-імперія в США
Події

Сьогодні, 11:19

article_img
Зеленський про розслідування Схем: Ми торгуємо з усіма країнами СНД, але працюємо тільки в Україні
Картки

Сьогодні, 10:57

article_img
Згода на секс: що змінює новий закон