Британці вимагають новий референдум щодо Брексіту

15 квітня 2018, 20:20
2876
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Патрік Стюарт підтримує рух Народне голосування

Відомі британські актори, бізнесмени та політики почали кампанію за проведення повторного референдуму з приводу виходу Британії з Євросоюзу, повідомляє BBC.

Перша акція руху Народне голосування пройшла в неділю, 15 квітня, у Лондоні. На неї прийшли приблизно 1200 осіб.

Кампанію підтримує актор Патрік Стюарт, відомий за ролями капітана Жан-Люка Пікара в Зоряному шляху і професора Чарльза Ксав'є в кіносазі Люди Ікс. Він стверджує, що умови Брексіта виявилися зовсім не схожі на те, як їх уявляли прихильники виходу з ЄС напередодні референдуму.

"Я дитина війни і ріс, коли справи в світі йшли не дуже добре. І день, коли ми приєдналися [до Євросоюзу], був одним із найбільш хвилюючих в моєму дорослому житті", - сказав 77-річний актор.

Із ним не згоден британський міністр закордонних справ Борис Джонсон.

"[Британці] з помітною перевагою проголосували за те, щоб вийти з ЄС. Тепер ми намагаємося виконати волю народу", - сказав він.

51,9% британців на референдумі в червні 2016 року проголосували за вихід з ЄС, 48,1% - проти. Британія формально перестане бути членом Євросоюзу в березні 2019 року.

[see_also]

Лондон витратив 1000 фунтів на лист у Брюссель про вихід із ЄС

[/see_also]

1 лютого 2017 року депутати парламенту Великобританії підтримали законопроект, який дозволяє Лондону розпочати процедуру виходу країни з Євросоюзу. Тереза Мей озвучила основні принципи майбутнього виходу країни зі складу Євросоюзу. Зокрема, Лондон має намір повністю вийти зі складу спільного ринку Євросоюзу та виключає можливість м'якого варіанту Brexit.

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 10:32
Лонгріди
thumb img
Спецпроект