Прем'єр Британії виклала ключові принципи Brexit

17 січня 2017, 19:07
1244
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Прем'єр Британії виклала ключові принципи Brexit - фото

Я хочу по-справжньому глобальною Британії - Тереза Мей

Під час виступу у Лондоні 17 січня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей виклала основні принципи так званого Brexit - виходу цієї країни зі складу Євросоюзу

Журналісти Сара Янг, Елізабет О'Лірі і Пол Сендл виклали основні тези її промови у статті для Reuters.

Велика Британія покине єдиний європейський ринок

Ця угода повинна забезпечити найбільш вільну торгівлю товарами і послугами між Великою Британією та країнами Євросоюзу. Вона повинна дати британським компаніям максимальну свободу торгівлі та операцій в рамках європейського ринку і дозволити європейським компаніям ті ж можливості у Великій Британії.

Велика Британія не прагне до часткового або асоційованого членства

Ми бачимо нове і рівноправне партнерство між незалежною, самоврядною, глобальною Великою Британією і нашими друзями і союзниками в ЄС. Не часткове або асоційоване членство в Євросоюзі, за якого ми будемо наполовину належати до нього і наполовину опинимося за його межами.

Ми не прагнемо перейняти модель, яку вже використовують інші країни. Ми не прагнемо утримати частинки членства, йдучи. Ні. Великобританія виходить із ЄС, і моя робота полягає в тому, щоб домогтися для неї правильної угоди.

Я хочу по-справжньому глобальною Британії

Я хочу, щоб Велика Британія вийшла з цього періоду змін більш сильною, більш справедливою, більш єдиною і більш орієнтованою на зовнішній світ, ніж коли-небудь раніше. Я хочу, щоб ми були безпечною, процвітаючою, толерантною країною, магнітом для міжнародних талантів.

Я хочу, щоб ми були по-справжньому глобальною Великою Британією, найкращим другом і сусідом наших європейських партнерів, але і країною, що виходить за межі Європи. Країною, яка виходить у світ, щоб будувати стосунки як зі старими друзями, так і з новими союзниками.

Інвестиції в економічну інфраструктуру

Цей уряд має план для Великої Британії..Ось чому, по мірі того, як ми будемо усувати дефіцит, ми будемо дотримуватися збалансованого підходу, інвестуючи в нашу економічну інфраструктуру, оскільки це може змінити потенціал зростання нашої економіки та підвищити якість життя людей по всій країні.

Громадяни ЄС, як і раніше, вітаються

Ми як і раніше будемо раді вам у нашій країні, так само, як ми сподіваємося, нашим громадянам будуть раді у ваших.

Brexit повинен означати контроль іміграції

Brexit повинен означати контроль кількості людей, які приїжджають у Велику Британію із Європи, і це те, що ми здійснимо.

Гарантування прав громадян Євросоюзу у Великій Британії і громадян Великої Британії в Євросоюзі

Ми хочемо гарантувати права громадян Євросоюзу, які вже живуть у Великій Британії, а також права британських громадян у державах-членах ЄС так швидко, як зможемо.

Brexit не означає, що Велика Британія прагне до ізоляції

Результат референдуму не був рішенням про ізоляцію від світу, тому що культура Великої Британії глибоко інтернаціоналістська. Ми - європейська країна і пишаємося нашою спільною європейською спадщиною. Але ми завжди були країною, яка дивилася за межі Європи, в інший світ. Саме тому ми є однією з найрізноманітніших у расовому відношенні країною Європи.

Великобританія не хоче розпаду ЄС

Наше рішення не завжди розуміють наші друзі і союзники в ЄС, і багато хто побоюється, що це початок великого розпаду Євросоюзу. Але дозвольте мені висловитися ясно. Я не хочу, щоб це сталося. Це не було б в інтересах Великобританії, Британія абсолютно зацікавлене в успіху Євросоюзу.

Раніше повідомлялося, що, за словами Терези Мей, Великобританія вийде зі складу спільного ринку Євросоюзу і виключає можливість м'якого варіанту Brexit. Прем'єр країни також пообіцяла, що представить остаточний варіант угоди у британському парламенті найближчим часом.


23 червня 2016 року британці на референдумі сказали "ні" збереженню Великої Британії у складі Європейського Союзу. За вихід країни із ЄС проголосувало 52% виборців, проти - 48%. Шотландія і Північна Ірландія, в основному, проголосували за збереження членства Сполученого Королівства у ЄС, а Уельс та Англія підтримали Brexit.

Голосування стало важливою віхою в історії як острівної держави, так і ЄС, ставши одним із визначальних чинників розвитку континенту на довгі роки вперед. Велика Британія першою із європейських країн заявила про бажання вийти з ЄС, що призвело до різкої критики і навіть погроз з боку Брюсселя.

Зазначимо, що рішення залишити співдружність британці прийняли, незважаючи, на нову угоду між Лондоном і Брюсселем про статус Великої Британії у Єдиній Європі, досягнуту у лютому 2016 року. Зокрема, договір передбачав спеціальний статус Британії у Євросоюзі, а саме: відмову від тіснішої інтеграції, преференції в економіці, введення островом жорстких обмежень для мігрантів із ЄС. Прем'єр-міністр Девід Кемерон, будучи послідовним прихильником збереження Британії у ЄС і лобістом нової угоди, після оголошення результатів референдуму подав у відставку.

Новим прем'єром стала голова Міністерства внутрішніх справ Тереза Мей, яка вже закликала представників Шотландії, Уельсу та Північної Ірландії не вести самостійних переговорів із владою Європейського Союзу.

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською