ОБСЄ оприлюднило рішення про розведення сторін в Донбасі

0 коментувати
ОБСЄ оприлюднила повний текст підписаного 21 вересня Рамкового рішення Контактної групи
Фото: armenpress.am

ОБСЄ оприлюднила повний текст підписаного 21 вересня Рамкового рішення Контактної групи

Організація з безпеки і співробітництва в Європі оприлюднила повний текст Рамкового рішення Тристоронньої контактної групи про розведення сил і засобів в Донбасі

Документ опублікований на сайті ОБСЄ. Наводимо його повний текст.

РАМКОВЕ РІШЕННЯ

Тристоронньої контактної групи про розведення сил і засобів

З метою сприяння реалізації Протоколу за підсумками консультацій Тристоронньої контактної групи щодо кроків, спрямованих на імплементацію Мирного плану Президента України П. Порошенка та ініціатив Президента Росії В. Путіна (далі – Протокол) від 5 вересня 2014 р., Меморандуму про виконання положень Протоколу від 19 вересня 2014 р. (далі – Меморандум від 19 вересня 2014 р.), а також Комплексу заходів з виконання Мінських угод від 12 лютого 2015 р. (далі – Комплекс заходів від 12 лютого 2015 р.),

беручи до уваги рекомендації військових радників Нормандського формату від 15-16 червня 2016 р. щодо принципів розведення сил і засобів,

без шкоди до Мінських угод (Протоколу від 5 вересня 2014 р., Меморандуму від 19 вересня 2014 р. і Комплексу заходів від 12 лютого 2015 р.),

учасники Тристоронньої контактної групи у складі представників України, Російської Федерації, Організації з безпеки і співробітництва в Європі та представники окремих районів Донецької та Луганської областей України досягли порозуміння щодо наступних принципів, термінів розведення підрозділів Збройних Сил України і збройних формувань окремих районів Донецької та Луганської областей України (далі – розведення сил і засобів) на узгоджених ділянках (далі – ділянки розведення), а також здійснення пов'язаних із цим заходів:

1. Розведення сил і засобів здійснюється шляхом їх відведення із займаних позицій в обидві сторони з метою створення ділянок розведення, як правило, не менше ніж 2 км в ширину і 2 км у глибину.

2. Умовою початку розведення сил і засобів є верифіковане Спеціальної моніторинговою місією (далі – СММ) ОБСЄ дотримання режиму повного припинення вогню протягом семи діб для кожної з конкретних ділянок розведення, згаданих у додатках до цього Рамковою рішенням. Причому кожен з таких додатків, у якому зазначаються схема відповідної ділянки (ділянок) розведення, географічні координати ліній, за які відводяться сили і засоби, а також, стосовно кожної з таких ділянок, терміни та особливості розведення сил і засобів, що є невід'ємною частиною цього Рамкового рішення. Додатки парафуються підписантами цього Рамкового рішення.

3. Дія цього Рамкового рішення поширюється на додатково узгоджені ділянки розведення, які можуть бути визначені в ході подальших консультацій.

4. Процес розведення сил і засобів, включаючи підготовчі заходи, для кожної з ділянок розведення не повинен перевищувати тридцяти діб. Причому, саме розведення сил і засобів на кожній з таких ділянок здійснюється за моніторингу СММ ОБСЄ синхронно, дзеркально і має завершитися протягом не більше ніж трьох діб.

5. З метою негайного припинення порушення цього Рамкового рішення, зафіксованого СММ ОБСЄ, на вимогу будь-якого з його підписантів протягом 24 годин скликається екстрена зустріч Тристоронньої контактної групи, а в ситуації, яка не терпить зволікань, така зустріч проводиться в режимі відеоконференції у максимально стислі терміни.

6. У разі фіксації СММ ОБСЄ порушення режиму припинення вогню на ділянці розведення, що триває більше двох годин, або повторних порушень режиму припинення вогню на цій самій ділянці, зафіксованих протягом наступної після зазначеного порушення доби, процес розведення сил та засобів може бути припинено, а сили і засоби повернуті на вихідні позиції.

7. Просування сил і засобів на ділянках розведення забороняється.

8. Після завершення розведення сил військовослужбовці Збройних Сил України, а також представники збройних формувань окремих районів Донецької та Луганської областей України, ні за яких обставин не можуть перебувати на ділянках розведення, перебування на яких дозволено лише офіцерам Спільного центру контролю і координації (СЦКК).

9. Керівництво Збройних Сил України, а також збройних формувань окремих районів Донецької та Луганської областей України:

а) завчасно, але не пізніше ніж за добу до початку розведення сил і засобів на конкретній ділянці розведення передають в СММ ОБСЄ:

вихідну інформацію про місце перебування сил і засобів на такій ділянці;

інформацію про пропоноване місце перебування сил і засобів після завершення розведення;

контактні дані осіб, уповноважених здійснювати взаємодію з СММ ОБСЄ в ході моніторингу розведення сил і засобів;

б) не пізніше ніж через добу після завершення розведення сил і засобів на узгодженій ділянці передають в СММ ОБСЄ повідомлення про відвід сил і засобів;

в) здійснюють вилучення або огородження вибухонебезпечних предметів на ділянці розведення;

г) забезпечують безпеку і надійний доступ спостерігачам СММ ОБСЄ, включаючи такий доступ у місця відведення сил і засобів;

д) оперативно реагують на конкретні порушення, зафіксовані СММ ОБСЄ.

Такими порушеннями, у тому числі є:

просування сил і засобів на ділянках розведення;

знаходження сил і/чи засобів на ділянках розведення;

обстріл або мінування ділянки розведення; обмеження свободи пересування спостерігачів СММ ОБСЄ, включаючи відмову в доступі на ділянки розведення;

створення перешкод з метою перешкоджання застосування технічних засобів, необхідних для здійснення моніторингу та верифікації розведення сил і засобів.

10. СЦКК сприяє:

а) повному припинення вогню по обидва боки від узгоджених ділянок розведення;

б) оперативному реагуванню на можливі факти перешкоджання проведенню моніторингу та верифікації СММ ОБСЄ;

в) забезпечення безпеки спостерігачів СММ ОБСЄ.

11. Без шкоди до встановлених процедур звітності та будь-яких інших аспектів повної імплементації свого мандата СММ ОБСЄ шляхом патрулювання та дистанційного спостереження здійснює на постійній основі моніторинг та верифікацію процесу розведення сил і засобів на узгоджених ділянках розведення.

12. СММ ОБСЄ забезпечує належний режим зберігання і обробки чутливої інформації, отриманої відповідно до підпункту а) пункту 9 цього Рамкового рішення.

Нагадаємо, 21 вересня прес-секретар представника України в Контактній групі Леоніда Кучми Дарина Оліфер повідомила, що в Мінську сторони підписали рамкове рішення про розведення сил і засобів в Донбасі.

Вона заявила, що дане розведення заплановане лише на трьох ділянках з чітко визначеними координатами.

"Водночас українська сторона вважає, що в ході імплементації цього рамкового рішення можуть бути відпрацьовані підходи до можливого розведення сил і засобів вздовж усієї лінії розмежування", - додала вона.

Від України рамкове рішення підписав Леонід Кучма, від ОБСЄ – Мартін Сайдік, від Росії - Борис Гризлов.

Спеціальний представник ОБСЄ Мартін Сайдік підтвердив підписання в Мінську документа про розведення сил і засобів учасників конфлікту в Донбасі і назвав три ділянки лінії розмежування, розведення сторін на яких було погоджене.

За його словами, це Станиця Луганська, Петровське та Золоте.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: