Контактна група узгодила розведення сторін від лінії розмежування в Донбасі

21 вересня 2016, 15:22
1187
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Розведення сил і засобів заплановано на трьох ділянках лінії розмежування

Тристороння контактна група в Мінську підписала рамкове рішення про розведення сил і засобів у Донбасі

Як написала у себе в Facebook прес-секретар Леоніда Кучми Дарка Оліфер, даний документ передбачає деескалацію в районі лінії зіткнення і фактично створює умови, в яких стрілецька зброя не може використовуватися для обстрілів.

У той же час документом передбачається повне виконання попередніх домовленостей контактної групи про відведення з лінії зіткнення гармат калібром менше 100 мм.

Крім того, згідно з прийнятим рішенням про розведення сил і засобів місія ОБСЄ здійснює "на постійній основі моніторинг та верифікацію процесу розведення сил і засобів на узгоджених ділянках розведення".

Оліфер додала, що дане розведення заплановано тільки на трьох ділянках з чітко визначеними координатами.

"У той же час українська сторона вважає, що в ході імплементації цього рамкового рішення можуть бути відпрацьовані підходи до можливого розведення сил і засобів вздовж всієї лінії розмежування", - додала вона.

Від України рамкове рішення підписав Леонід Кучма, від ОБСЄ – Мартін Сайдик, від Росії - Борис Гризлов.

Нагадаємо, 16 вересня міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр заявив, що необхідно перетворити режим тиші на сході України в постійну відсутність зіткнень, а потім знову відновити переговори про політичне врегулювання.