Мей заявила про "прогрес" на переговорах щодо Brexit

20 лютого, 23:00
387
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Мей заявила про "прогрес" на переговорах щодо Brexit - фото

EPA

Тереза Мей і Жан-Клод Юнкер

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила про досягнення "прогресу" в переговорах з Європейським Союзом щодо угоди про умови Brexit.

Про це повідомляє AFP.

За її словами, зустріч з головою Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером була "конструктивною", і обидві сторони погодилися працювати над гарантіями з ірландського питання.

"Обидва лідери погодилися з тим, що переговори були конструктивними, і наполегливо закликали свої переговорні групи продовжити вивчення варіантів у позитивному ключі. Вони знову обговорять досягнутий прогрес в найближчі дні", - наголошується в спільному комюніке.

Мей і Юнкер не виключили, що політична декларація, в якій йдеться про майбутні відносини Лондона і Брюсселя, може бути змінена.

Раніше міністр закордонних справ Іспанії Хосе Боррелл заявив, що в Брюсселі вже укладають нову угоду про Brexit.

Нагадаємо, що 15 січня британський парламент не підтримав угоду про умови виходу Великої Британії з ЄС, раніше схвалену лідерами 27 країн-членів ЄС. Глава Європейської комісії Жан-Клод Юнкер назвав угоду "найкращою" з усіх, на яку Лондон міг би розраховувати.

Глава Європейської ради Дональд Туск заявив, що ЄС не переглядатиме угоду щодо Brexit.

Остаточний вихід Великої Британії з Євросоюзу запланований на 29 березня 2019 року. Після цього починається 21-місячний перехідний період - до кінця 2020 року. Перехідний період може бути продовжений лише один раз, проте поки невідомо, якою може бути його максимальна тривалість.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською