Вихід Британії з ЄС: все про Brexit

Вихід Британії з ЄС: все про Brexit

14 листопада 2018 року кабінет міністрів Великобританії після, як повідомлялося, "бурхливих" дебатів, підтримав проект угоди по Brexit - виходу Британії зі складу Європейського союзу. 

Після цього 15 листопада одразу три британських міністра подали у відставку - через незгоду з проектом угоди.

В той же день курс фунта стерлінгів в ході торгів продемонстрував рекордне за 17 місяців падіння. Британська валюта практично повністю нівелювала зростання з початку року. 

Глава Європейської ради Дональд Туск заявив, що остаточна угода щодо виходу Великобританії з ЄС можуть ухвалити вже 25 листопада, "якщо не відбудеться нічого надзвичайного".

Остаточний вихід Великобританії з Євросоюзу запланований на 29 березня 2019 року. Після цього починається 21-місячний перехідний період, що триватиме до кінця 2020 року. Перехідний період може бути продовжений лише один раз, проте поки невідомо, яка може бути його максимальна тривалість.

Під час референдуму 23 червня 2016 роки за вихід Великобританії з ЄС висловилися 51,9% виборців, за продовження членства в ЄС виступили 48,1%. Однак відсоток підтримки виходу з ЄС був нерівномірним по всій території Великобританії. Так, в Шотландії більшість населення проголосувало проти Brexit.

1 лютого 2017 року депутати парламенту Великобританії підтримали законопроект, що дозволив Лондону розпочати процедуру виходу країни з Євросоюзу.

Радіо НВ