У Росії виключили можливість повного блокування Telegram

28 квітня 2018, 10:59
868
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У Москві анонсували мітинг через блокування Telegram

Повністю заблокувати месенджер Telegram у Росії неможливо, заявив інтернет-омбудсмен Дмитро Мариничев.

"Заблокувати його через блокування IP-адрес неможливо, і війна триватиме вічно навіть з урахуванням того, що клієнтська частина Telegram - це відкритий код, його можна проаналізувати і зрозуміти, як він працює", - сказав він, пишуть РИА Новости.

Мариничев назвав існуючий механізм блокувань неефективним, оскільки Telegram - це не сайт, а додаток.

Він також запропонував боротися з авторами нелегального контенту, а не з сервісом.

13 квітня московський суд ухвалив рішення заблокувати месенджер Telegram на території Росії. Причиною таких заходів стала відмова сервісу надати ФСБ ключі шифрування, що дають можливість читати листування користувачів. Це зобов'язання міститься в антитерористичному пакеті законів (відомий як "закон Ярової"), ухваленому Держдумою у червні 2016 року.

Крім блокування месенджера, у деяких російських користувачів у ніч на 22 квітня з'явилися проблеми з доступом до стартової сторінки сайту Google. За словами генерального директора провайдера Diphost Філіпа Куліна, Роскомнадзор заблокував приблизно 63 IP-адрес Google.

Дивіться також

17 квітня стало відомо про мільйони заблокованих адрес Amazon і Google, послуги яких Telegram використовує для обходу блокування. Відомо також про перебої в роботі Viber, Однокласників, сервісів Microsoft, VPN і проксі-сервісів і інших.

На 30 квітня в Москві оголосили про проведення мітингу через блокування месенджера.

Дивіться також

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект