Сурков зберіг посаду помічника Путіна

13 червня 2018, 16:48
536
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Володимир Путін та Владислав Сурков

Президент Росії Володимир Путін своїм указом знову призначив Владислава Суркова помічником глави держави.

Відповідний указ від 13 червня опубліковано на сайті Кремля.

Однак, сфера відповідальності Суркова на цій посаді не вказана.

Раніше Сурков відповідав за формування політики щодо України і співпрацю з Абхазією і Південною Осетією. Чиновника також називали "архітектором" війни на Донбасі і головним ідеологом створення терористичних утворень" ДНР" і "ЛНР"на сході України.

У травні російські ЗМІ повідомили, що Сурков може покинути свій пост за підсумками перестановок в адміністрації президента Путіна. Джерела в Кремлі називали різні причини можливої ​​відставки Суркова: стратегія на українському напрямку в цілому зайшла в глухий кут, Мінські угоди не виконуються, будь-яких проривів на найближчу перспективу не передбачається.

Сурков протягом 12 років обіймав пост заступника, потім першого заступника глави адміністрації президента РФ. На цій посаді курирував внутрішню політику, будучи одним з найвпливовіших чиновників і політиків в країні. За можливість впливати на політичні рішення Суркова називали "сірим кардиналом Кремля".

Дивіться також


У лютому-березні 2014 року Росія після падіння в Україні режиму президента Віктора Януковича провела спецоперацію по анексії Криму, інспірувала виступ сепаратистів в Луганській і Донецькій області і пішла на пряме військове вторгнення в серпні 2014 і лютому 2015 років.

Росія продовжує підживлювати війну в Донбасі грошима і озброєнням, створивши в окупованих районах повноцінну армію в складі кадрових російських військових, громадян РФ і місцевих сепаратистських елементів, створивши "ДНР" та "ЛНР".

В результаті російської агресії загинули понад 10 тисяч українців, більше 20 тисяч отримали поранення, 1,8 мільйона українців стали внутрішньо переміщеними особами. Крім того, Україна через агресію Росії втратила більше 16% ВВП.