Архітектор війни на Донбасі Сурков готується до відставки - ЗМІ

11 травня 2018, 16:21
660
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Владислава Суркова часто називали "сірим кардиналом Кремля"

Помічник президента Росії Владислав Сурков, який відповідає за формування політики щодо України і співпрацю з Абхазією і Південною Осетією може покинути свій пост, повідомляє РБК з посиланням на джерела.

За даними РБК, Сурков може покинути свій пост за підсумками перестановок в адміністрації президента Володимира Путіна. Джерела в Кремлі називають різні причини можливої ​​відставки Суркова: стратегія на українському напрямку в цілому зайшла в глухий кут, Мінські угоди не виконуються, будь-яких проривів найближчим часом не передбачається.

"При нашому житті проблеми з "ДНР" і "ЛНР" не вирішити, це питання наступних поколінь", - сказало джерело, близьке до Кремля.

"Справа не в Суркові - кого не постав на цей напрямок, результати будуть приблизно однаковими", - додало джерело, близьке до адміністрації президента РФ.

У Суркова були конфлікти з іншими відомствами, які "вважали, що він втручається не в свої справи". За словами двох джерел РБК, близьких до управління по СНД, у команди Суркова був конфлікт з силовиками, зокрема з 5 службою ФСБ (служба оперативної інформації і міжнародних зв'язків), що відповідала за контррозвідку на територіях "ДНР" і "ЛНР".

"Архітектор подій". Волкер назвав роль Суркова в конфлікті на Донбасі

Саме ця служба, стверджують джерела РБК, підтримувала ватажка "МГБ ЛНР" Леоніда Пасічника в його конфлікті з ватажком самопроголошеної "республіки" Ігорем Плотницьким. Ватажка "ЛНР", в свою чергу, підтримував Сурков. У підсумку, 24 листопада 2017 року, Плотницкий подав у відставку, а терористичну "республіку" очолив Пасічник.

Видання пише, що Сурков сам готовий залишити свій пост, це ніяк не пов'язане зі станом російсько-українських відносин.

За словами близького до Суркова директора Центру політичної кон'юнктури Олексія Чеснакова, помічник президента РФ скоріше за все, не залишиться в Кремлі.

"Не знаю як і коли буде ухвалюватися рішення, але у мене відчуття, що Владислав Юрійович навряд чи залишиться працювати в нинішній якості", - сказав політолог.

Видання додало, що раніше з управління по співпраці з країнами СНД, Абхазією і Південною Осетією звільнився заступник Суркова Інал Ардзінба, який курирував "український напрямок".

Сурков протягом 12 років обіймав пост заступника, потім першого заступника глави адміністрації президента РФ. На цій посаді курирував внутрішню політику, будучи одним з найвпливовіших чиновників і політиків в країні. За можливість впливати на політичні рішення Суркова називали "сірим кардиналом Кремля".

SurkovLeaks. Як хакери зламали пошту адміністрації президента РФ і розкрили плани Кремля по Україні


У лютому-березні 2014 року Росія після падіння в Україні режиму президента Віктора Януковича провела спецоперацію по анексії Криму, інспірувала виступ сепаратистів в Луганській і Донецькій області і пішла на пряме військове вторгнення в серпні 2014 і лютому 2015 років.

Росія продовжує підживлювати війну в Донбасі грошима і озброєнням, створивши в окупованих районах повноцінну армію в складі кадрових російських військових, громадян РФ і місцевих сепаратистських елементів, створивши "ДНР" та "ЛНР".

В результаті російської агресії загинули понад 10 тисяч українців, більше 20 тисяч отримали поранення, 1,8 мільйона українців стали внутрішньо переміщеними особами. Крім того, Україна через агресію Росії втратила більше 16% ВВП.

Зверніть увагу

19 грудня 2018, 15:08
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект