Пентагон: перша хвиля ударів по Сирії завершена

14 квітня 2018, 06:36
3683
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Удари по Сирії стали попередженням Асаду

Перша хвиля удару коаліції по Сирії завершена, заявив глава Об'єднаного комітету начальників штабів Пентагону генерал Джозеф Денфорд, пише CNN.

За його словами, це були точкові атаки.

Водночас глава Пентагону Джеймс Меттіс дав зрозуміти, що це постійна військова операція в Сирії, і вона припиниться тоді, коли сирійський режим відмовиться від використання хімічної зброї проти мирного населення.

"Немає нічого певного", - сказав він.

Меттіс додав, що, порівняно з ударами минулого року, США подвоїли кількість використовуваної зброї.

Глава Пентагону наголосив, що президент США Дональд Трамп передав Башару Асаду сильне послання, щоб відмовити його використовувати хімічну зброю. В іншому разі, є всі підстави кидати сирійському режиму виклик.

Раніше повідомлялося, що президент США Дональд Трамп віддав наказ Збройним силам завдати точних ударів по об'єктах, які виробляють хімічну зброю в Сирії. До операції також приєдналися Франція і Британія.

Однією з цілей США під час операції став науково-дослідний центр в Дамаску.

У той же час, сирійське телебачення повідомило, що країна відреагувала на атаку і розгорнула ППО.


7 квітня в результаті атаки із застосуванням хімічної зброї в місті Дума у Східній Гуті (передмістя Дамаска) загинуло щонайменше 85 осіб.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, більш ніж у півтисячі жителів було зафіксовано симптоми отруєння в результаті хімічної атаки.

США різко засудили хімічну атаку і заявили, що Росія, враховуючи її незмінну підтримку режиму президента Сирії Башара Асада, повинна нести відповідальність за те, що сталося. Російські військові заперечують сам факт застосування хімічної зброї в Думі.