Удари по Сирії

16 квітня 2018, 11:55
Інопреса
thumb img
Сюжет

Удари по Сирії

У ніч на 14 квітня США, Велика Британія і Франція завдали авіаударів по Сирії, заявивши що це є відповіддю на застосування Дамаском хімічної зброї.

Перші вибухи пролунали, коли президент США Дональд Трамп виступав з відеозверненням про початок операції проти Сирії. Він також звинуватив Росію та Іран у підтримці злочинів режиму президента Сирії Башара Асада. Кампанія США, Великої Британії і Франції проти Сирії триватиме, поки повністю не буде припинено використання ними хімічних агентів, заявив Трамп.

Генерал Джозеф Данфорд заявив, що удари були завдані по таких цілях: науковий центр в Дамаску, склад хімічної зброї в західному Хомсі, а третя ціль розташована поблизу від другої, також є місцем зберігання хімічної зброї та важливим командним пунктом. У Дамаску під час спільного удару США, Франції і Великої Британії були атаковані дослідний центр, військові бази, республіканська гвардія Сирійської армії і елітні підрозділи сирійських військових, повідомили в моніторинговому центрі з прав людини, що базується в Лондоні.

США не попереджали Москву про підготовлювані удари і не інформували про цілі, по яких будуть їх завдавати. Було тільки стандартне повідомлення по лінії забезпечення безпеки польотів. За даними Міноборони РФ, по Сирії було випущено більше 100 ракет класу "повітря-земля".

Всі останні новини читайте в нашій спецтемі.