Міська влада Гааги підтримує проведення спецтрибуналу над Путіним у місті

4 січня, 20:54
Володимир Путін (Фото:Sputnik/Sergey Karpuhin/Pool via REUTERS)

Володимир Путін (Фото:Sputnik/Sergey Karpuhin/Pool via REUTERS)

Міська рада Гааги підтримала ініціативу лідера нідерландської партії VVD Лотте ван Бастен Батенбург щодо створення у місті спецтрибуналу для розслідування злочинів Росії, скоєних в Україні.

Про це ван Бастен Батенбург сказала у коментарі Укрінформу.

Вона зазначила, що в Гаазі вже базуються Міжнародний кримінальний суд, спецтрибунали з Руанди та Югославії, а також європейські органи юстиції та поліції – Євроюст та Європол.

Відео дня

«Тому ми маємо досвід та міжнародно-правову інфраструктуру для розміщення майбутнього спеціального трибуналу для України, який вестиме розслідування та судове переслідування злочинів та звірств, скоєних у цій агресивній російській війні», — сказала ван Бастен Батенбург.

Політик додала, що майбутній спецтрибунал щодо РФ може бути розташований в офісах та залах трибуналів з Руанди та Югославії, оскільки вони вже завершують свою роботу.

«Я можу собі уявити, що знадобиться новий чи другий будинок, враховуючи, скільки військових злочинів уже було зареєстровано та розслідується в Україні. Найкраще місце, безумовно, буде поблизу Європолу, Євроюсту, МКС та спеціальних трибуналів щодо Руанди та Югославії», — вважає вона.

12 грудня міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Хукстра заявив, що Нідерланди погоджуються на створення спеціального трибуналу над винними в агресії РФ проти України в Гаазі за підтримки ООН.

Показати ще новини
Радіо NV
X