«Боєприпасів вистачить на 10 років війни». Чи ухвалив Лукашенко рішення вступити у війну своєю армією і який потенціал ЗС Білорусі — інтерв'ю

13 грудня 2022, 08:37
Ексклюзив NV
Білоруський диктатор Олександр Лукашенко на саміті ОДКБ, 23 листопада 2022 року (Фото:Vahram Baghdasaryan/Photolure via REUTERS)

Білоруський диктатор Олександр Лукашенко на саміті ОДКБ, 23 листопада 2022 року (Фото:Vahram Baghdasaryan/Photolure via REUTERS)

Олександр Азаров, засновник ініціативи колишніх білоруських правоохоронців BYPOL, в інтерв'ю Радіо НВ розповів про те, що диктатор Олександр Лукашенко фактично вже ухвалив рішення вступити своєю армією на стороні РФ у війну проти України.

— Я бачив вашу думку про те, що Олександр Лукашенко остаточно ухвалив рішення, щоби Білорусь вступила у війну проти України. Чи могли б ви пояснити, на підставі чого ви робите такий висновок?

Відео дня

— На підставі того, що зараз відбуватиметься у Білорусі. По-перше, починаючи з його заяв про створення спільного російського угрупування, яке буде розгорнуто на території Білорусі. Після чого приїхало близько 10 тисяч російських військових, які тренуються на території Білорусі на полігонах разом із білоруськими військовослужбовцями. Далі те, що зараз триває потужна обробка самих військовослужбовців.

Їм доводять, що Україна — ворог, Росія — брати, яких треба підтримати у цій війні. Українці хочуть скинути Лукашенка, він постійно про це каже. Крім того, ротація військової сили зараз триває — ешелони білоруську техніку вивозять певного виду на Донбас, привозять російську, у районі Бреста розвантажують. За інформацією наших джерел, таки Лукашенко прийняв рішення вступити в сухопутну військову операцію. Тому що у війні він бере участь із початку війни.

Питання — коли це буде. Наразі триває перевірка мобілізаційних ресурсів по всій Білорусії, розсилають повістки, громадяни приходять до військкоматів, проводять звірку їхніх персональних даних. Питання лише у часі. І плюс я думаю, що Макей помер не випадково. Його відправляли до Євросоюзу на зустріч, яка мала пройти в Польщі, через три чи чотири дні після його смерті. І він зненацька помер. А Макей фігура була така, що він умів домовлятися, його знали скрізь.

Він міг їхати якраз із якимсь меседжем Лукашенка — навести знову мости, домовитися про щось, передати щось від Лукашенка до Євросоюзу. І він не доїхав — помер. І тут одразу приїжджає міністр оборони Шойгу до Білорусі та підписує якісь військові документи, які не розголошують разом із Лукашенком після дзвінка Путіна. Усе це разом, на нашу думку, свідчить про те, що Лукашенко рішення ухвалив, лише питання — коли це розпочнеться.

Показати ще новини
Радіо NV
X