Керівник МВС Німеччини представив свій "генеральний план" щодо мігрантів

10 липня 2018, 16:00
412
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Горст Зєєгофер

Міністр внутрішніх справ Німеччини Горст Зєєгофер у вівторок, 10 липня, представив план щодо боротьби з нелегальною міграцією, пише DW.

Презентація "генерального плану щодо міграції" відбулася в Берліні в вівторок, 10 липня, на чотири тижні пізніше запланованої дати. За словами урядовця, документ розроблявся не коаліцією, а його відомством.

Зєєгофер стверджує, що план є "поворотом у питанні політики щодо шукачів притулку". Урядовець також звернув увагу на зростання важливості "національних заходів" на тлі дедалі меншої активності ЄС у цьому плані.

Один з пунктів представленого плану передбачає створення транзитних центрів для шукачів притулку, а також центрів для мігрантів у країнах Африки. Крім того, на німецько-австрійському кордоні має бути запроваджений "новий прикордонний режим" з метою не допустити до ФРН тих шукачів притулку, опікуватися якими мають інші країни-члени ЄС.

Міністр також пообіцяв до кінця липня з'ясувати, які саме угоди з країнами-членами ЄС варто укласти для зменшення числа мігрантів.

2 липня канцлер Німеччини Ангела Меркель і глава МВС Зєєгофер досягли компромісу в питанні долі нелегальних мігрантів, які зареєстровані в ЄС, але не мають права перебувати на території Німеччини, оскільки не отримали офіційного притулку.

Відзначається, що згідно з досягнутими домовленостями, на кордоні з Австрією для нелегалів будуть створені так звані "транзитні зони" з екстериторіальним статусом. Там біженці залишатимуться аж до моменту, коли буде прийнято рішення, залишати їх в Німеччині чи висилати назад в країну реєстрації.

Тепер домовленість повинен затвердити третій учасник німецького уряду - Соціал-демократична партія, яка раніше завжди виступала проти "транзитних зон".

Меркель і Зєєгофер дійшли згоди щодо міграційного питання пізно ввечері 2 липня.

Раніше Зєєгофер послідовно не погоджувався з позицією канцлера щодо біженців і наполягав на впровадженні прикордонного контролю в Німеччині для того, щоб мігранти, які попросили притулку в інших країнах ЄС, не змогли потрапити на німецьку територію.

Це спровокувало урядову кризу, оскільки в разі відставки Зєєхофера, де-факто розпадалася німецька урядова коаліція.