Меркель і глава МВС Зєєгофер після напружених переговорів досягли згоди щодо мігрантів

3 липня 2018, 01:49
1206
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ангела Меркель

Канцлер Німеччини Ангела Меркель (ХДС) і міністр внутрішніх справ Горст Зеегофер (ХСС) дійшли згоди щодо міграційного питання, повідомляє DW.

Про це Зєєгофер заявив пізно ввечері в понеділок, 2 липня.

За словами глави МВС, під час переговорів сторони "досягли угоди про те, як в майбутньому запобігти нелегальній міграції на кордоні Німеччини та Австрії".

У свою чергу, Меркель заявила про "хороший компроміс", до якого дійшли учасники переговорів, який передбачає створення в Німеччині транзитних центрів для біженців.

"В результаті в ЄС збережено дух партнерства і водночас зроблено вирішальний крок щодо впорядкування вторинної міграції", - наголосила канцлер.

Відтепер зареєстровані в інших державах Євросоюзу мігранти можуть бути на короткий термін розміщені в транзитних центрах, а потім депортовані до відповідних країни ЄС. Якщо Німеччина і інша держава Євросоюзу не укладали угоду, що регулює процедуру повернення біженців, мігрантів зупинятимуть на німецькому кордоні і не допускати на територію ФРН.

Зєєгофер послідовно не погоджувався з поміркованою позицією канцлера щодо біженців і наполягав на впровадженні прикордонного контролю в Німеччині для того, щоб мігранти, які попросили притулку в інших країнах ЄС, не змогли потрапити до країни. Це спровокувало урядову кризу, адже у разі відставки Зєєгофера, де-факто розпадалася німецька урядова коаліція.