Яких незвичайних кольорів буває сніг

23 березня, 20:58
689
PR
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Зелений сніг у Мінську, лютий 2018 року

23 березня стало відомо, що в Одеській області випав сніг жовтого кольору. Дивний сніг скерували на експертизу, а в середині дня в Укргідрометцентрі назвали причину незвичайного явища - пилова хмара з Північної Африки.

НВ розповідає про низку інших випадків, коли сніг набував несподіваного кольору.

Не лише Одеська область

В останні дні жовтого відтінку через піщані домішки став сніг не лише в Одеській області. Аналогічне явище сталося у Станиці Луганській і прилеглому районі, де 18 березня сніг став різних кольорів від оранжевого до коричневого.

Після цього на окупованих територіях з'явилися повідомлення, що американський безпілотник нібито поширив отруйні хімікати. Однак Луганська облдержадміністрація повідомила, що снігу надали такого кольору піщані домішки, які були принесені сильними вітрами, що переважали напередодні в регіоні.

Через піщані домішки 23 березня сніг став жовто-коричневого кольору також у Молдові. Місцеві жителі запідозрили опади у сильній радіоактивності.

Крім того, 23 березня з тієї ж причини став жовтим сніг і в горах біля Сочі.

У самому місті Сочі в повітрі стояв жовтий серпанок і йшов дощ з домішкою піску.

Синій сніг у Петербурзі

26 грудня стало відомо, що в Російському Санкт-Петербурзі випав синьо-фіолетовий сніг.

 

29 грудня експерти заявили, що сніг став синім через пігмент, який використовують у виробництві фарб, а токсинів у зразках не виявили.

Червоний сніг - природне явище

У лютому 2017 року на дахах будинків у селі Сура Архангельської області з'явився червоний сніг.

Фото: narfu.ru

Місцеві жителі вирішили, що це пов'язано з падінням ракети.

Червоний сніг у Верхньотоємському, Холмогорському та Пінежському районах Архангельської області з'являвся кілька разів: у 2013, 2014, на початку і в кінці 2017 року. В кінці січня 2018 року російські вчені з Північного (Арктичного) федерального університету підтвердили, що це природне, а не техногенне явище. Такий колір викликають водорості виду хламідомонада сніжна (Chlamydomonas nivalis).

Про аналогічний явище - червоний сніг у горах Хакасії через хламідомонаду сніжну повідомляло Хакаське республіканське відділення Російського географічного товариства у липні 2015 року.

Фото: xakac.info

 

Фото: А.Лагунов / rgo.ru

Зелений сніг на Уралі і в Білорусі

У російському Первоуральську регулярно з'являється зелений сніг - російські ЗМІ пишуть про це ще від початку 2000-х. Джерелом цього явища є завод Русский хром 1915 на якому час від часу відбуваються аварії.

16 листопада 2016 року сніг став зеленим на під'їздах до одного з районів Первоуральска.

Аналогічний випадок стався у грудні того ж року.

У травні 2013 року Радіо Свобода писала про побиття активіста з Первоуральска Степана Черногубова за написання блогу про черговий викид підприємством Русский хром 1915 хрому у притоку річки Чусова - річку Пахотку. За словами Черногубова, через викид шкідливих речовин підприємством, зокрема, шестивалентного хрому (є канцерогеном - ред.), Люди у Первоуральску часто хворіють на онкологічні захворювання.

"В області таких показників з онкології ніде більше немає, лише у нас і в Каменськ-Уральському. Навіть мій старий пес весь вкритий раковими пухлинами, усі, хто тримає собак, скаржаться на такі ж пухлини", - стверджував він.

А в білоруському Мінську у лютому 2018 року зелений сніг з'явився з зовсім іншої причині - один з мобільних операторів розфарбував сніг у студмістечку фарбами холі в рамках рекламної кампанії.

НВ