"Подолання протиріч з Росією". Головні обіцянки з передвиборчої програми Юрія Бойка

12 лютого, 08:17
4994
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
"Подолання протиріч з Росією". Головні обіцянки з передвиборчої програми Юрія Бойка - фото

"ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ" Chernivtsi via Facebook

Серед обіцянок Юрія Бойка - скасування медичної реформи та повернення 10-річної середньої освіти

НВ публікує головні обіцянки з передвиборчої програми кандидата у президенти на виборах 2019 року від Опозиційної платформи - За життя Юрія Бойка.

1. Юрій Бойко, який погодився на альянс з кумом президента Росії Віктором Медведчуком, фактично обіцяє у своїй передвиборчій програмі виконати вимогу Володимира Путіна - піти на "прямі переговори з усіма сторонами конфлікту на Донбасі". Під цією вимогою у Росії зазвичай розуміють прямі переговори української влади з ватажками терористичних організацій "ДНР" та "ЛНР".

2. У питанні місцевого самоврядування Бойко обіцяє перейти до прямих виборів керівників регіонів та створити муніципальну поліцію, керівників якої будуть обирати громадяни.

3. У галузі інформаційної політики кандидат від Опозиційної платформи - За життя обіцяє повернути "вільний доступ до соціальних мереж та інформаційних ресурсів". Імовірно, він має на увазі відновлення доступу до російських соціальних мереж ВКонтакте та Одноклассники, надавати доступ до яких українським провайдерам наразі заборонено, як і до низки інших сайтів, які, за даними Ради національної безпеки та оборони, використовують російські спецслужби у гібридній війні.

4. Бойко обіцяє українцям збільшити зростання економіки "до 5-7% на рік".

5. У галузі сільського господарства соратник Медведчука обіцяє "повернути пільговий режим оподаткування аграріїв", не уточнюючи, як саме він буде працювати. Ринок сільськогосподарської землі Бойко обіцяє відкрити лише за результатами референдуму.

6. Бойко запевняє, що знизить податки для громадян та бізнесу і забезпечить дохід громадян не нижчий за фактичний прожитковий мінімум, щоправда конкретних цифр не називає.

7. У сфері житлово-комунальних послуг кандидат від Опозиційної платформи - За життя обіцяє знизити тарифи, забезпечити "доступні субсидії" та "газ власного видобутку на потреби народу". Конкретних цифр у цій сфері він також не називає.

8. У соціальній сфері Бойко обіцяє підвищити виплати при народженні дитини: за першу дитину - 100 тисяч грн, за другу - 200 тисяч грн, за третю та наступних - 400 тисяч грн; встановити мінімальний стаж для виходу на пенсію на рівні 15 років та відновити пільговий 25-річний стаж для працівників окремих професій.

9. Бойко обіцяє скасувати медичну реформу.

10. В галузі освіти кандидат від Опозиційної платформи - За життя обіцяє повернути 10-річний термін одержання середньої освіти та повернути "право громадян навчатися рідно мовою", однак прямо про скасування освітньої реформи не згадує. Також Бойко обіцяє відновлення попередньої системи призначення стипендій, збільшення кількості бюджетних місць у ПТУ та ВНЗ.

11. Бойко обіцяє проросійську зовнішню політику, зокрема "нейтралітет та позаблоковість України" та "подолання протиріч у тому числі з Росією".

Юрію Бойку 60 років. Він - кандидат від Опозиційної платформи - За життя, яку він створив спільно з Вадимом Рабіновичем і в яку входить також кум президента Росії Володимира Путіна Віктор Медведчук. За об'єднання з Рабіновичем і Медведчуком Бойка виключили із фракції Опоблоку.

У 2002-2005 роках очолював Нафтогаз України. З вересня 2006 до грудня 2007 року був міністром палива та енергетики в уряді Віктора Януковича. У 2007-2010 роках - нардеп VI скликання від Партії регіонів. У березні 2010 року призначений міністром палива та енергетики в уряді Миколи Азарова. У грудні 2010 року став міністром енергетики та вугільної промисловості. З грудня 2012 року Бойко - віце-прем'єр міністр. З вересня 2014 року він очолював Опозиційний блок.

З Бойком пов'язують закупівлю у 2011-2012 роках бурових платформ за завищеною ціною - так званих "вишок Бойка". Однак генпрокурор Юрій Луценко заявляв, що Бойко ніколи не був фігурантом кримінальної справи, порушеної в зв'язку з цим.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською