Мир за 100 днів і двопалатний парламент. Головні обіцянки з передвиборчої програми Олександра Вілкула

12 лютого, 15:08
5127
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Мир за 100 днів і двопалатний парламент. Головні обіцянки з передвиборчої програми Олександра Вілкула - фото

Олександр Вілкул via Facebook

Вілкул демонструє посвідчення кандидата у президенти

НВ публікує головні обіцянки з передвиборчої програми кандидата від Опозиційного блоку Олександра Вілкула.

1. Вілкул обіцяє зупинити війну за 100 днів. Цього він збирається досягнути, ввівши на Донбас миротворців із "дружніх країн і нейтральних держав", якими він називає Білорусь, Казахстан, Азербайджан, Фінляндію, Швеція та Австрію. Наступний крок у передвиборчій програмі Вілкула - проведення виборів згідно зі "спеціально прийнятими українськими законами за участю українських партій". Одночасно з оголошенням результатів виборів голова Опоблоку обіцяє отримати контроль над кордоном (з Росією - ред.).

2. Вілкул обіцяє прийняття нової Конституції відповідно до якої:

Україна стане "децентралізованою парламентською республікою".

Парламент буде двопалатним. У нижню палату входитимуть 150 депутатів від політичних партій, у верхню - 29 депутатів, "по одному від мільйона виборців". Партія, яка переможе на виборах до нижньої палати парламенту, отримає 50%+1 голос і формуватиме коаліцію. Який саме результат на виборах вважатиметься перемогою, що дозволить такій партії контролювати парламент, Вілкул не уточнює.

Парламентська більшість "висуватиме" уряд на чолі із прем'єр-міністром.

- До повноважень центральної влади належатимуть зовнішня політика, збройні сили, державна безпека, національні та міжнародні інфраструктурні проекти.

100% податку на прибуток фізичних осіб, екологічного податку, рентних платежів та акцизних зборів залишатимуться у громадах.

Позаблоковий статус України.

Професійна армія та муніципальна поліція.

Виборність суддів.

Генпрокуратура буде лише підтримувати державне обвинувачення в суді.

3. Вілкул обіцяє запровадити "обов'язкову військову підготовку для молодих людей" строком від 3 до 6 місяців та заборонити застосування армії всередині країни.

4. Згідно з передвиборчою програмою голови Опоблоку, державною мовою буде українська, але обласні ради зможуть запроваджувати другу офіційну мову.

5. Вілкул також обіцяє заборонити "втручання держави у життя релігійних громад", але не уточнює, що саме має на увазі.

6. Голова Опозиційного блоку обіцяє скоротити "апарат чиновників" у 10 разів.

7. Вілкул обіцяє запровадити модель оподаткування "15% – 15% – 15%" – "податок на доходи фізичних осіб – ПДВ – податок на прибуток/виведений капітал". Що буде з іншими податками, він не уточнює.

8. Голова Опоблоку обіцяє відмовитись від міжнародних кредитів "проїдання" та залучати внутрішні інвестиції за рахунок заощаджень громадян.

9. Вілкул обіцяє державне замовлення у військово-промисловому комплексі, машино-, авіа- та суднобудуванні, але не уточнює його обсяги.

10. Одна з обіцянок голови Опоблоку - повністю відмовитись від імпорту газу за рахунок зростання власного видобутку.

11. Вілкул обіцяє провести "справедливу оцінку оренди земельних паїв" та підтримувати агропромисловий комплекс - компенсувати 50% вартості основних фондів у переробці та відсотки за кредитами (за якими саме, не уточнює).

12. Голова Опоблоку обіцяє, що витрати на комунальні послуги становитимуть не більше 15% сімейного доходу, а витрати на продукти - не більше 25%. Конкретних термінів досягнення цих показників не називає.

13. Вілкул обіцяє, що в кожному великому місті будуть відкриті перинатальні центри. Термінів виконання цієї обіцянки та яке саме місто він вважає великим не уточнює.

14. Голова Опоблоку обіцяє відновити виплати при народженні першої дитини – 100 тис. грн, другої – 200 тис. грн, третьої і наступних – 400 тис. грн, а також виплачувати матеріальну допомогу одиноким матерям "на рівні середньої зарплати по країні"

15. Вілкул обіцяє, що система дошкільного виховання буде доступною для всіх сімей, діти від шести до 13 років відвідуватимуть школи повного дня.

16. Вілкул обіцяє, що органи місцевого самоврядування отримають кошти на розвиток професійно-технічної освіти, але конкретних обсягів фінансування не називає.

17. Голова Опоблоку обіцяє, що перша вища освіта буде безкоштовною за спеціальностями реального сектору, до якого, згідно з його програмою, належать промисловість, будівництво та IT, а також за спеціальностями галузі сільського господарства та сфери послуг.

18. Вілкул обіцяє, що роботодавець не платитиме єдиний соціальний внесок за молодого фахівця, який вперше влаштувався на роботу, а молодий фахівець не платитиме податок на доходи фізичних осіб до 27 років.

19. Голова Опоблоку обіцяє, що зарплата вчителя та викладача буде у півтора разу більша від середньої в області. Термінів досягнення такого рівня зарплат не називає.

20. Вілкул обіцяє запровадити страхову медицину, причому страхові поліси для пенсіонерів, малозабезпечених, військовослужбовців та всіх працівників бюджетної сфери оплачуватиме держава, а страхові поліси тих, хто працює у приватному секторі, - роботодавці.

21. Вілкул обіцяє, що вартість ліків за рецептами "компенсуватимуть". Він також обіцяє, що ліки будуть доступними "за рахунок підтримки українських фармакологічних підприємств і  підприємств із виробництва медичного обладнання". У чому полягатиме така підтримка, голова Опоблоку не уточнює. 

22. Вілкул обіцяє, що лікарні будуть оснащені "сучасним українським обладнанням", а лікарі отримуватимуть зарплату у півтора разу вищу ніж середня зарплата в області.

23. Голова Опоблоку обіцяє українським пенсіонерам, що їхні пенсії будуть не нижчими, ніж 40% середньої зарплати у країні.

Олександр Вілкул - кандидат від Опозиційного блоку і колишній член Партії регіонів.

Був обраний за списком Партії регіонів до Ради V і VI скликання.

З березня 2010 до грудня 2012 року Вілкул очолював Дніпропетровську облдержадміністрацію.

З грудня 2012 до січня 2014 року Вілкул був віце-прем'єр-міністром України.

У листопаді 2014 року був обраний до Ради VIII скликання від Опозиційного блоку.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською