Вимога ГПУ надати доступ до внутрішніх документів НВ: Єврооптимісти підтримали редакцію

18 лютого, 18:55
624
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вимога ГПУ надати доступ до внутрішніх документів НВ: Єврооптимісти підтримали редакцію - фото

Єврооптимісти/Facebook

Нардепи назвали рішення щодо НВ незаконним

Міжфракційне об'єднання Єврооптимісти підтримало НВ та журналіста Івана Верстюка після вимоги ГПУ отримати доступ до внутрішніх документів редакції.

Про це йдеться на офіційній сторінці об'єднання у Facebook.

У заяві нардепів сказано, що "утиски антикорупційних журналістів стало традиційним атрибутом діяльності ГПУ", а прокуратурі "так зручно - боротися не з корупціонерами, а з тими, хто корупціонерів викриває".

"Таке рішення є незаконним, перевищення меж допустимого втручання у права особи на приватність та захист джерел інформації журналіста. Окрім цього, воно порушує міжнародні стандарти та не відповідає зобов’язанням України із захисту вільної преси", - сказано в заяві.

У зв'язку з ситуацією Єврооптимісти звернулися до генерального прокурора України Юрія Луценка з вимогою публічно засудити дії слідчих й пообіцяти реалізовувати цю постанову, поки юристи НВ не оскаржують це рішення.

Серед нардепів, потримати НВ Олена Сотник, Сергій Лещенко, Олексій Рябчин, Вікторія Войціцька, Ігор Луценко, Сергій Кіраль, Світлана Заліщук, Владислав Голуб, Павло Різаненко, Олександр Черненко, Леонід Ємець, Оксана Юринець, Ярослав Маркевич, Наталя Кацер-Бутковська.

Раніше, суддя Печерського райсуду Києва Володимир Карабань окремою постановою надав Генеральній прокуратурі доступ до внутрішніх документів редакції НВ та до всіх матеріалів, які надсилав на емейл-адреси видання його журналіст Іван Верстюк.

Відповідну судову постанову 13 лютого редакції офіційно вручив слідчий ГПУ. Якщо НВ не надасть запитувану слідчими інформацію, видання чекає обшук.

Розслідування Генпрокуратури, в рамках якого суд виніс своє рішення, стосується статті Діамантова дочка. У матеріалі йшлося про навчання дочки екс-заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця в Великобританії.

У серпні 2018 го той же Печерський райсуд надав Генпрокуратурі доступ до дзвінків з мобільного, листуванні і даними про місцезнаходження Христини Бердинських, ще одного журналіста-розслідувача НВ, за півтора року.

26 вересня Апеляційний суд частково задовольнив скаргу Бердинских на це рішення та повернув її справу до Печерського суду. Там воно потрапило до все того ж судді Карабань, який починаючи з 12 листопада тричі переносив його розгляд. Наступна спроба призначена на 6 травня.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською