ГПУ наступає на пресу. Відомство Юрія Луценка вимагає доступу до внутрішніх документів редакції НВ

18 лютого, 08:32
12104
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
ГПУ наступає на пресу. Відомство Юрія Луценка вимагає доступу до внутрішніх документів редакції НВ - фото

НВ

НВ уже не вперше стикається з надмірною увагою до своєї роботи з боку відомства Луценка

Якщо НВ не надасть запитувану слідчими інформацію, на видання чекає обшук.

4 лютого суддя Печерського райсуду Києва Володимир Карабань окремою постановою надав Генеральній прокуратурі доступ до внутрішніх документів редакції НВ і до всіх матеріалів, які надсилав на емейл-адреси видання його журналіст Іван Верстюк.

Відповідну судову постанову 13 лютого редакції офіційно вручив слідчий ГПУ. Якщо НВ не надасть запитувану слідчими інформацію, на видання чекає обшук.

Текст постанови суду

Текст постанови суду / Фото: НВ

Верстюк – автор цілої низки резонансних розслідувань, зокрема про корупцію в оборонних закупівлях.

Розслідування Генпрокуратури, в межах якого суд виніс своє рішення, стосується його статті «Діамантова дочка». У матеріалі йшлося про навчання дочки екс-заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця у Великобританії. При цьому НВ спиралася на дані розслідування, проведеного Британським кримінальним агентством.

Корнієць – один з двох так званих «діамантових прокурорів», - високопоставлених співробітників прокуратури, затриманих у липні 2015 року на великому хабарі. Його звільнили, але саму справу про корупцію Корнійця досі розглядає столичний Голосіївський райсуд.

Текст постанови суду

Текст постанови суду / Фото: НВ

У статті, опублікованій на сайті НВ у серпні 2016-го, розповідається про те, що заступник прокурора Київщини, маючи зарплату 200 тис. грн на рік, заплатив понад 120 тис. фунтів стерлінгів за навчання дочки в британських школах.

Генпрокуратура розцінила публікацію цих даних як розголошення таємниці слідства і в червні 2017 року вже допитувала Верстюка.

Рішення Печерського райсуду, що дає Генпрокуратурі необмежений доступ до редакційних матеріалів, порушує, за оцінкою НВ, не тільки свободу слова, але і право журналістів на захист джерел інформації. Про цей випадок уже проінформовано ОБСЄ і низку народних депутатів Верховної Ради.

НВ залишає за собою право звернутися зі скаргою на дії ГПУ і Печерського райсуду в Європейським суд з прав людини.

Текст постанови суду

Текст постанови суду / Фото: НВ

Редакція НВ уже не вперше стикається з надмірною увагою до своєї роботи з боку відомства Юрія Луценка.

У серпні 2018-го той же Печерський райсуд надав Генпрокуратурі доступ до дзвінків з мобільного, листування і даних про місцезнаходження Крістіни Бердинських, ще одного журналіста-розслідувача НВ, за півтора року.

26 вересня Апеляційний суд частково задовольнив скаргу Бердинских на це рішення і повернув її справу до Печерського суду. Там вона потрапила до все того ж судді Карабаня, який починаючи з 12 листопада тричі переносив її розгляд. Наступну спробу призначено на 6 травня.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською