Море помилок, Конан-варвар і виклик журналіста на спаринг. Чим встиг прославитися голова Миколаївської ОДА

4 вересня 2018, 09:36
Сюжет
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

В кінці серпня під час візиту президента України Петра Порошенка на держпідприємство Зоря-Машпроект у Миколаєві, голова Миколаївської ОДА Олексій Савченко відштовхнув журналіста НикВести Івана Казора, а потім, на питання, чому він це зробив, викликав журналіста на спаринг.

НВ розповідає про цей та інші дивні вчинки голови Миколаївської ОДА, якими він уже встиг прославитися.

Що сталося під час візиту Порошенка і потім

27 серпня під час візиту президента Петра Порошенка на держпідприємство Зоря-Машпроект у Миколаєві журналіст Іван Казора намагався поставити йому питання про виконання обіцянок виділити кошти на благоустрій міста. Глава держави, не дослухавши питання до кінця, закрив мікрофон журналіста і щось сказав. Після цього Казору відтіснили голова Миколаївської ОДА Олексій Савченко та його охоронець. Відео цього інциденту з'явилося у соцмережах.

Відео дня

Через кілька днів на питання, чому він відштовхнув Казору під час візиту президента, Савченко заявив, що він не штовхав журналіста, і викликав його на спаринг.

"Я вам можу продемонструвати, якщо ви хочете, що буде з тією людиною, яку я відштовхну", - зазначив він. Після короткого діалогу з Казорою, під час якого Савченко заявив, що те, що журналіст "у доброму здоров'ї і гарному настрої", означає, що він його не штовхав, голова Миколаївської ОДА запропонував йому "зустрітися на килимі".

Діалог із Савченком про інцидент на заводі починається після 1 години 48 хвилин і 50 секунд відео

"Я пропоную вам [журналісту Івану Казорі] зустрітися на килимі. Я чекаю відповіді, якщо вам потрібен час - будь ласка, але я вам пропоную зустрітися на килимі ... Знаєте, я вам скажу, на жаль, для вас "потім" не буде. Я навіть можу сказати, через скільки секунд це буде. На жаль, "потім" не буде для вас", - сказав він на прес-конференції.

Савченко також назвав інцидент на заводі провокацією, вчиненою в інтересах російських ЗМІ.

"Я вважаю, що це співпраця з агентами Російської Федерації. Я вважаю, що ви співпрацюєте з ними. Але я не можу цього довести. Тому, я вас не звинувачую", - заявив голова Миколаївської ОДА.

Побажав археологам знайти міфічне Золоте Руно і артефакти часів Конана-варвара

15 серпня 2018 року під час презентації давньогрецької ритуальної посудини, яку підняли з дна акваторії Кінбурнської коси, Савченко побажав археологам знайти міфічне Золоте Руно і артефакти часів вигаданого персонажа Конана-варвара.

"Ця знахідка свідчить про те, що, може, Миколаїв ще раз доведе, що це історичне місто. І взагалі те, що відбувалося у нас, це не просто з тих часів, коли був і Конан, про якого згадував Арнольд Шварценеггер, з нашим Диким Садом, а ще й багато-багато того, що ми можемо показати світу. Сподіваюся, що наступна знахідка, може, буде якимось таким склепом, в якому знаходилося Золоте Руно, а може, щось інше. Щоб це дало ще більше туристичної привабливості Миколаївській області", - заявив він.

Заява Савченка відразу ж стала мемом, у Миколаєві навіть з'явилися тематичні трафарети.

Продекламував вірші антиукраїнської поетеси, щоб привітати з Новим роком

8 січня глава Миколаївської облдержадміністрації Олексій Савченко привітав з Новим роком читачів своєї сторінки в Facebook, продекламувавши вірш антиукраїнської поетеси Ірини Самариної про ностальгію за СРСР.

На поетичні уподобання голови Миколаївської ОДА звернув увагу журналіст Роман Синіцин.

Продекламував Савченко для відео на сторінці в Facebook вірш починається словами "А сексу не було у нас в СРСР". У цьому творі лірична героїня Самариної, озвучена чиновником, ностальгує за часами без соцмереж, коли "народжувалися діти від любові", а гріхи не розповзалися "як вужі".

Варто відзначити, що сама по собі тема ностальгії за часами СРСР, коли традиційна християнська мораль все-таки уживалася з комуністичною ідеологією, на противагу сьогоднішньому "бездуховному лібералізму" характерна для пропаганди "русского мира".

Ідеологічний зв'язок творчості Самариної з "русскім міром" і її (творчості) пропагандистські мотиви більш відверті у іншому її вірші, згаданому Синициним "Ну ось... Минув рік майже з майдану...". У ньому відтворюються такі пропагандистські штампи, як "нацисти", що прийшли до влади, "продажний народ" під час протестів на Майдані, який треба було розігнати, нібито тотальне зубожіння в Україні і зрада "Перемоги в травні" через визнання бійців ОУН-УПА учасниками Другої світової війни.

НВ публікує вірш Самаріної А сексу не було у нас в СРСР, продекламований самою Самаріною, а також відео, на якому вона декламує вірш про Майдан. Савченко своє відеопривітання з Новим роком вже видалив.

Як Савченко повторив Кадирова

Ще більш незвичним було повторення Савченком ідеї конкурсу на кращий вірш, придуманої главою Чечні Рамзаном Кадировим.

4 листопада Кадиров оголосив конкурс на кращий вірш про Путіна. Призом став iPhone X, який подарували йому члени місцевої команди КВН.

Вже 13 листопада на зустрічі з представниками спортивних федерацій області Савченко зробив точно такий самий вчинок. Коли спортсмени сказали, що хочуть зробити губернатору сюрприз, і подарувати йому iPhone X, Савченко відповів, що відмовляється від подарунка, і віддасть смартфон тому, хто вигадає найкращий вірш про Миколаївщину.

З чого все починалося

Савченко став головою Миколаївської ОДА 6 жовтня 2016 року. Президент Петро Порошенко призначив його на цю посаду після того, як він виграв конкурс на неї.

Однак вже 21 жовтня 2016 року ЗМІ повідомили, що в своїй письмовій презентації на конкурс Савченко допустив численні помилки. Зокрема, в роботі Савченка є численні помилки, невідповідність у відмінках, а іноді і незрозумілі мовні звороти. Деякі висловлювання кандидата, який переміг у конкурсі на посаду голови ОДА, зрозуміти взагалі складно. Наприклад, "підрамка селу", "пітоні воде", "дме інституту праці".

Хоча цю презентацію демонстрували на екрані перед Комісією з питань вищого корпусу державної служби, яка повинна була оцінювати роботу, жоден з членів комісії не звернув уваги на численні граматичні помилки в презентації кандидата і не поставив жодного питання щодо якості написання роботи.

Журналісти також дізналися, що він пройшов тест з 40 питань за дуже короткий час - шість хвилин, - тобто мінімум в п'ять разів швидше найближчого конкурента. на 34 з 40 питань Савченко дав правильну відповідь.

"Спочатку я почав писати ручкою, так. А потім мені сказали, що ручкою не приймуть. І мені треба було швидко це надрукувати. І я вже не, ну розуміючи, те, що треба щось здавати, так, а те, що я написав не приймуть, то я вже, як воно там було, не дивився", - так прокоментував Савченко якість своєї презентації на конкурсі на посаду голови ОДА.

22 жовтня 2016 року Савченко опублікував на своєму каналі на YouTube відповідь на резонансний сюжет про те, як він пройшов конкурс на обійману нині посаду. При цьому акцент він зробив на помилках, а не на інших моментах, які дали журналістам підставу припустити, що конкурс пройшов нечесно.

НВ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X