Митрополит Епіфаній. Хто став предстоятелем Православної церкви України

15 грудня 2018, 19:13
Сюжет

У суботу, 15 грудня, на Об'єднавчому соборі обрали предстоятеля Української церкви. Ним став митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній (Думенко).

Після свого обрання він виступив з промовою на Софійській площі, в якій закликав ієрархів і вірних приєднатися до нової церкви.

"Я б хотів закликати всіх наших побратимів, архієреїв, всіх вірних в єдину Українську православну церкву. Двері нашої церкви відкриті для всіх", - заявив митрополит.

Відео дня

Єпіфаній також подякував усім за підтримку.

НВ зібрало низку фактів з біографії новообраного глави Української автокефальної православної церкви.

"Права рука" Філарета

На момент обрання 39-річний Епіфаній був намісником Видубицького чоловічого монастиря в Києві і ректором Київської православної богословської академії.

Крім цього, він протягом п'яти років, з 2013 року, займав пост патріаршого намісника і був фактично "правою рукою" патріарха УПЦ КП Філарета. У разі його хвороби або смерті він мав би виконувати функції глави церкви до обрання нового патріаха.

Церковна кар'єра

У 2007 році в Михайлівському Золотоверхому монастирі новообраний глава УПЦ був пострижений в чернецтво з ім'ям Епіфаній (на честь святителя Епіфанія Кіпрського). До цього він встиг здобути освіту в Київській духовній академії, а пізніше - в Афінському Національному Університеті (Греція) на філософському факультеті.

Рішенням Архієрейського собору УПЦ КП від 28 червня 2013 року Епіфаній був зведений в сан митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського. Тоді ж його призначили патріаршим намісником і особистим секретарем Філарета.

Епіфанія називають людиною, який був віддалений від основних груп впливу в церкві і близький до патріарха.

Він також знає грецьку мову, що може бути плюсом в спілкуванні зі Вселенським патріархатом.

Прихильник єдиної помісної української православної церкви

Епіфаній виступав за створення єдиної помісної української православної церкви.

"Хочемо, щоб в Україні була одна Помісна православна церква. Цей шлях торували вже більш ніж 20 років. Ми на правильному шляху, тому що це шлях правди й істини. В майбутньому, звичайно, так і станеться - об'єднаємося і створимо помісну православну церкву", - говорив він в одному з інтерв'ю в 2013 році.

Епіфаній заявляв, що до цього є всі можливості і атрибути.

"У нас є для цього всі можливості, всі атрибути: архієреї, монастирі, навчальні заклади. Ми повноцінну базу для того, щоб претендувати на визнання. Але, повторюся, це дуже болюче питання як для Москви, так і для Константинополя", - сказав він тоді.


Нагадаємо, що 15 грудня в Софії Київській пройшов Об'єднавчий собор, на якому таємним голосуванням був обраний предстоятель єдиної Української православної церкви. Ним став митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній (Думенко). На Об'єднавчому соборі також затвердили статут церкви.

На Собор було запрошено ієрархів УПЦ Київського патріархату, УАПЦ і УПЦ Московського патріархату.

Томос про автокефалію обраному предстоятелю вручить Вселенський патріарх у Константинополі 6 січня 2019 року.


11 жовтня Синод Константинопольського патріархату ухвалив історичне рішення про скасування акта про тимчасову передачу Московському патріархату Київської митрополії, створенні в Києві стравропігії і визнання канонічними предстоятелів УПЦ КП і УАПЦ, що є важливою віхою на шляху надання автокефалії Українській церкві.

13 листопада собор єпископів УПЦ МП відмовився визнати владу Константинополя над Київською митрополією і продублював рішення РПЦ розірвати відносини з Фанаром.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X