Україна отримала томос

Україна отримала томос

Новое время зібрало всі новини про те, як проходить надання Українській православній церкві

Питання надання автокефалії Українській православній церкві знову почали жваво обговорювати в квітні цього року. 9 квітня президент України Петро Порошенко зустрівся з Вселенським патріархом Варфоломієм у його офіційній резиденції в Стамбулі.

C початка  вересня Константинопольський патріархат пішов на ряд кроків, що демонструють його очевидну готовність незабаром надати автокефалію українському православ'ю.

2 вересня на Архієрейському соборі Константинопольської церкви в Стамбулі було ухвалене рішення, що вона не зобов'язана погоджувати з іншими церквами дарування автокефалії.

А вже 7 вересня Вселенський патріарх Варфоломій І призначив у Київ двох екзархів (старших єпископів, спеціальних посланників Константинополя) - в рамках підготовки до надання автокефалії.

8 вересня в РПЦ заявили, що розірвуть євхаристійне спілкування з Константинопольським патріархатом в разі надання автокефалії УПЦ.

Тим часом, засідання Синоду Вселенського патріархату, на якому можуть підписати Томос про надання Українській церкві автокефалії, відбудеться 9-11 жовтня цього року.

Слідкуйте у нас за всіма останніми новинами про те, що відбувається з наданням автокефалії УПЦ. 

Радіо НВ