Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

32 роки після катастрофи на ЧАЕС: репортаж із зони відчуження

26 квітня, 08:44
1945
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Після того як четвертий реактор ЧАЕС вкрили новим саркофагом, рівень радіації біля станції знизився в рази

У травні на Чорнобильській атомній електростанції планують ввести в експлуатацію Новий чорнобильський саркофаг.

Це визначна подія з огляду на те, що вже понад 30 років у Зоні відчуження майже нічого не змінюється. Все поступово руйнується та заростає лісом.

Будинки в Прип’яті почали розвалюватися. Під час ліквідації 1986 року з них зняли крівлю, заражену радіацією. Дощ і вітер зруйнували будівлі й перекриття. Завалилася частина корпусу школи №1, оголивши класи в середині. Туристам заходити всередину суворо заборонено. Можливо, через десять років від міста залишиться лише будівельне сміття.Утім заборони зупиняють не всіх. Попри запуск нових екскурсій сталкери досі нелегально проникають у Зону відчуження. Можна знайти “сліди відпочинку” тих, хто ходить сюди таємними стежками.

Рослини тут ростуть усюди – немає такого місця, яке не могло б стати для них ґрунтом. Дерева проростають через асфальт. На місцевому стадіоні Авангард колись було поле, зараз на його місці - молодий ліс. Про те, що тут колись грали у футбол, нагадують лише напіврозвалені трибуни.

У Прип’яті час від часу проводить навчання Нацгвардія. На вулицях можна знайти гільзи від відстріляних патронів. Шибки на деяких вікнах мають кульові отвори.

Чорнобиль туристичний: В Україні дозволили екскурсії до ЧАЕС
Глобальна катастрофа та особиста трагедія. 10 фільмів, які показують масштаб аварії на ЧАЕС
Що ви знаєте про аварію на ЧАЕС? Тест НВ
Річниця аварії на ЧАЕС. П'ять фактів, які приховувала радянська влада в 1986-му

На станції досі працюють 2400 робітників. Усі вони так чи інакше задіяні у виведенні станції з експлуатації. На багатьох об’єктах та приладах уже висять відповідні таблички.

Працівники станції повідомляють, після того як четвертий реактор ЧАЕС вкрили новим саркофагом, рівень радіації біля станції знизився в рази.

В Чорнобилі, де знаходиться адміністрація Зони відчуження, працюють два магазини. На полицях багато алкоголю, але до 19 години продавати його заборонено.

У селах 10-кілометрової зони досі живуть люди. З 1200 переселенців, котрі повернулися сюди 1987 року після евакуації, лишилося кількадесят мешканців.

 

Головне

Україна/Події

Вчора, 14:23

article_img
"Він вже переміг": Премію Сахарова за Олега Сенцова отримала в Страсбурзі його сестра

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися