Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Чорнобиль туристичний: В Україні дозволили екскурсії до ЧАЕС

13 квітня, 14:51
830
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вартість ознайомчого візиту до Чорнобиля - 2700 гривень

Тури до Чорнобильської атомної електростанції. У Державному спеціалізованому підприємстві ЧАЕС повідомляють про спрощення процедури відвідування об’єкту.

Станція залишається ядерним об’єктом і всі вимоги безпеки суворо дотримуються, зазначив в інтерв'ю Радіо НВ генеральний директор ДСП ЧАЕС Ігор Грамоткін. Рішення щодо простої і зрозумілої процедури організації візитів ухвалили задля забезпечення відкритості та прозорості. Грамоткін наголосив - все абсолютно безпечно.

"Ми робимо це з двома цілями. Перша - звіт перед світовим співтовариством про виконану роботу за 31 рік на Чорнобильській АЕС. Друга - ми максимально намагаємось привернути увагу всієї світової спільноти до того, що на Чорнобильській АЕС ще багато чого треба зробити", - сказав Грамоткін.

Вартість екскурсії на ЧАЕС

Вартість ознайомчого візиту - 2700 гривень. Для групи від 5 осіб діє знижка у 10%, для груп від 11 осіб - 15%.  Сюди входять інструктаж, супровід, послуги перекладача для іноземних та змішаних груп, засоби індивідуального захисту - бахіли, спецодяг, захист органів дихання, комплексний обід. На вимогу дають довідку про отриману дозу радіації. Страхування відвідувачі здійснюють самостійно за бажанням. Тривалість поїздки становить один день. Для відвідування об’єкту необхідно заповнити онлайн-заявку на сайті станції.

Заявка на відвідування зони відчуження подається завчасно, але не пізніше, ніж за 14 календарних днів до дати візиту. Тур можуть скасувати через несприятливі погодні умови, через виконання ремонтних робіт на цій території.

Що саме очікує на туристів, які готові поїхати до ЧАЕС

Маршрут Базовий починається на залізничному вокзалі міста Славутич, де відбувається ознайомлення з правилам перебування у зоні відчуження, перевірка документів та форми одягу. Далі - потягом. І на контрольно-пропускному пункті Семиходи ще одна перевірка документів. На автотранспорті треба їхати до головного офісу Чорнобильської атомної електростанції, де видають перепустку.

Основний етап туру починається із захисної споруди. Потім маршрут пролягає через зону суворого режиму, центральний та блочний щити управління, систему об'єкта Укриття та новий безпечний Конфайнмент.

Після комплексного обіду в їдальні для персоналу можна побачити і при нагоді погодувати хлібом чорнобильських сомів у обвідному каналі.

Через меморіал ліквідаторам аварії на станції та оглядовий павільйон маршрут завершується на КПП Семиходи. Тут туристи проходять контроль забруднення особистого одягу та речей і електропотягом відправляються до Славутича.

Колишній заступник керівника Прип’ятського міськвиконкому Олександр Єсаулов впевнений, що у місті Прип’ять необхідно облаштувати музей. Про це він сказав в ефірі Радіо НВ і додав: в музей треба привозити усіх, хто працює на небезпечних підприємствах.

"Щоби вони бачили: якщо порушуєш якусь інструкцію безпеки, припустишся помилки при проектуванні, не на те натиснеш - на що може перетворитися твоє місто", - сказав Єсаулов.

Порошенко розповів про проекти перетворення ЧАЕС в "перспективну територію"
Глобальна катастрофа та особиста трагедія. 10 фільмів, які показують масштаб аварії на ЧАЕС
Що ви знаєте про аварію на ЧАЕС? Тест НВ
Річниця аварії на ЧАЕС. П'ять фактів, які приховувала радянська влада в 1986-му
Український піаніст до річниці трагедії на ЧАЕС зняв кліп у Зоні відчуження
31 рік Чорнобильській катастрофі: Наслідки аварії на ЧАЕС в цифрах

Чорнобильська станція зробила необхідні кроки для розвитку туризму, вважає голова Асоціації туроператорів Чорнобильської зони, директор Чорнобиль-тур Ярослав Ємельяненко. Позитивна тенденція  полягає у тому, що йде активна промоція цієї зони.

Головне

Україна/Події

Вчора, 14:23

article_img
"Він вже переміг": Премію Сахарова за Олега Сенцова отримала в Страсбурзі його сестра

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися