Сигнал Путіну від Макрона

30 травня 2017, 14:47
5930
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Володимир Огризко: На поведінку Путіна може вплинути лише скоординована узгоджена і жорстка позиція

Мова президента Франції була майже жорсткою і це позитив

Президент Франції Емануель Макрон провів зустріч із російським лідером Володимиром Путіним, під час якої наголосив на необхідності дотримання Мінських угод в українському питанні.

Добре, що Путін отримав дуже чіткий сигнал від Макрона. Навіть чіткіший, ніж можна було уявити. Мова президента Макрона була майже жорсткою і це позитив. Мені здається, те, що Макрон так активно включається у вирішення наслідків російської агресії проти України є на користь нашої держави. Його чіткі заяви: спочатку виконання Мінських угод, а потім все інше, мене щонайменше налаштовують на позитивний лад. І пропозиція, щоб найближчим часом четвірка зібралася на найвищому рівні в цьому плані мені здається дуже своєчасною і потрібною.

Сьогодні в Берліні відбувається зустріч на рівні заступників міністрів, які повинні потенційно підготувати цю зустріч. Звичайно, ми не можемо зараз говорити, чи вона відбудеться, оскільки Москва як не хотіла, так і не хоче жодних позитивних змін. Але налаштованість Меркель і Макрона на стимулювання процесу може мати якийсь позитивний ефект. Тим більше, що Путіну треба враховувати ситуацію, яка розвивається у нього вдома, де росте рівень невдоволення тим, що відбувається на верхніх поверхах влади.

Росія – це країна брехунів і крадіїв, включно з історією

Другий момент: заяви Путіна свідчать про те, що в їхній теперішній позиції нічого не змінилося. Це означає, що потенційна майбутня зустріч буде важкою з точки зору досягнення миттєвих і швидких результатів. Але вона була б дуже корисною в контексті того, що Путін зрозумів би: він залишається один проти трьох. А якщо дивитися на останні заяви з Вашингтону – то проти чотирьох. Це теж важливий момент, який ми повинні враховувати.

Ну і остання заява Путіна відносно Анни Ярославівни ще раз підтвердила, що Росія – це країна брехунів і крадіїв, включно з історією. Але від того історія не змінюється, просто змінюються брехуни. Сподіваюся, колись в Росії буде той час, коли і їх поменшає.

На поведінку Путіна може вплинути лише скоординована узгоджена і жорстка позиція усіх, хто стоїть з іншого боку, а саме України, Німеччини, Франції та США. Безумовно, ми були б раді, якби до цього долучилися і Канада, і Британія, і Польща. Тобто, що більше партнерів ми зберемо з нашого боку, то швидше Путін зрозуміє, що не має іншого виходу, як виконувати Мінські угоди, і в першу чергу у військовій сфері. Решта – наслідок виконання цього блоку і допоки він не буде виконаний, реального руху вперед так само не можна очікувати.

Лекція НВ

ВЕЛИКІ ГРОШІ З ЄВГЕНОМ ЧЕРНЯКОМ

Три години практичних порад та відповідей на будь-які питання від голови наглядової ради Global Spirit та автора популярного YouTube-каналу про бізнес та фінанси — Big Money

Докладніше

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Геополітика

Вчора, 13:34

img
Що таке ПАРЄ та які права вона повернула Росії. Максимально стисло.
Політика

Вчора, 13:11

img
У Раду проходять п’ять партій — загальнонаціональне опитування
Фінанси

Вчора, 12:15

img
НБУ виведе з обігу монети 1, 2 і 5 копійок, введе купюру номіналом 1000 грн