Колосальна помилка Путіна. Що почалося у Кремлі після наступу ЗСУ?

4 жовтня, 13:10
Ексклюзив НВ
Андрій Піонтковський: Путін подарував своєму оточенню чудову можливість його позбутися (Фото:REUTERS)

Андрій Піонтковський: Путін подарував своєму оточенню чудову можливість його позбутися (Фото:REUTERS)

Путін подарував своєму оточенню чудову можливість позбутися себе

Ліквідація лиманського котла не означає, що завтра впаде весь військовий фронт. Більшою мірою, це тригер величезного політичного успіху. І якщо не впаде військовий фронт, то вже точно — упаде політичний.

Відео дня

Тому що це не поодинокий успіх. Узяття Лимана відкриває подальший шлях до Луганської області. Тобто найближчим часом на росіян сипатимуться новини про військові успіхи України з можливим завершальним ударом у жовтні — узяттям Херсона. Ось це може обвалити політичну підтримку Путіна, і його ж оточення захоче його позбутися.

Вони можуть це зробити у досить м’якій формі, запропонувавши оголосити, що «Путін захворів і передає свої повноваження колективним органам», наприклад, Раді безпеки. А за тиждень з’ясується, що він потребує лікування в китайських центрах нетрадиційної медицини.

Що стосується ставлення до Путіна самого народу, то, природно, чим більше поразок буде, тим ясніше стане цим сотням і тисячам «мобіків» (а Путін планує набрати мільйон), що їх відсилають на неминучу смерть. Етнічні республіки фактично ігнорують мобілізацію. Рамзан Кадиров узагалі її і не починав. Він узагалі зайнятий зовсім іншими питаннями. Він себе вже бачить у постпутінській Росії і турбується про своє військо як базу для захисту незалежності Чечні, коли почнеться розпад РФ. У Дагестані мобілізацію тимчасово призупинено. Головне, що це два взаємопов'язані сплетені процеси: масове обурення і розуміння верхівкою, що війна програна і Путін є лише перешкодою у вирішенні їхніх особистих завдань.

Колосальна помилка Путіна щодо всього власного оточення — він подарував своєму оточенню чудову можливість його позбутися, завоювати популярність у всього народу і втриматися при владі.

Першим їхнім декретом стане скасування мобілізації

Після того, як вони його відправлять через хворобу, першим їхнім декретом стане скасування мобілізації — і їхній рейтинг наступного дня буде 95%. Тому що, в умовах сьогодення, скасування мобілізації — це 25 мільйонів військовозобов'язаних і ще 50 мільйонів їхніх сімей. Це питання життя та смерті для всієї країни. І люди, які скасують мобілізацію, зможуть утриматися при владі ще тривалий час і зберегти свою величезну власність. Він сам створив основу палацового перевороту проти себе самого.

Ще одна людина, якій необхідно утриматися при владі в улюблений спосіб, — самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко. Він дуже боїться, звичайно, що Путін його може просто вбити будь-якої миті, і тому грає у відчайдушну гру. Йому довелося погодитися на введення російських військ, але білорусів він ніколи не відішле воювати в Україну і мобілізацію не проведе, тому що він чудово знає настрої, насамперед білоруських військових.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Іще на початку війни він отримав соціологію, яка каже: 80% військовослужбовців Білорусі категорично проти участі у цій війні. Перешкодити приходу російських військ він не зміг, і я думаю, це викличе велике соціальне невдоволення в Білорусі, оскільки це ті самі війська, напевно, що здійснювали «подвиги» в Бучі й Ірпені. І білоруси, звісно, не хочуть бачити цих бандитів на своїй території.

Так чи інакше, Лукашенко петляє до останнього моменту, і за два дні до повної поразки Путіна він може навіть перейти на бік України. Це як у Другу світову війну, коли кілька латиноамериканських держав оголосили війну Німеччині 29 квітня — за день до самогубства Гітлера. За день до самогубства Путіна Лукашенко, можливо, оголосить йому війну. Раніше він не встигне, але й не пізніше. Він не хоче бути на лаві підсудних процесу над головними військовими злочинцями. Він навіть хоче здобути орден перемоги.

Повну версію інтерв'ю з Андрієм Піонтковським читайте тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Погляди НВ

Показати ще новини
Радіо НВ
X