10.5%, або Завтра не помре ніколи

20 березня 2018, 10:45
2426
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

А чи можна, взагалі, чесно заробити на "будиночок біля моря" за допомогою особистих фінансових інвестицій. І, якщо так, то як?

У попередній колонці минулого тижня, перебравши доступні українцям інструменти – депозити, ОВДП і криптовалюта – ми прийшли до цілком очікуваного висновку: прибутковість висока, але і ризики чималі. Навіть, якщо вірите, що вам вдасться заробити, вискочивши з перерахованих «активів» раніше за інших, так само розумних і спритних, то чи достатньо міцна ваша нервова система, щоб витримати всі хвилювання і переживання, пов'язані з подібними інвестиціями, і зуміти насолодитися новим життям у бажаному «будиночку»?

Яка альтернатива? Розвинені ринки капіталу. На сьогоднішній день, в довгостроковій перспективі жоден клас активів не забезпечує такої прибутковості, як інвестиція в акції на розвинених ринках.

Чи є гарантія, що все закінчиться «біля моря»? Гарантій немає, але віра, заснована на фактах, є! Судіть самі…

По-перше, історія. За останні 100 років середня прибутковість американського ринку акцій, за умови реінвестиції дивідендів, становила 10.5% на рік. Це означає, що первинне вкладення в розмірі $50,000, дозволене НБУ, через тридцять років може перетворитися на цілий мільйон доларів. Якщо, звичайно ж, ви вірите, що історія повторюється.

По-друге, зростання ринку акцій забезпечене фундаментальними факторами: індустріальні революції, демографічне зростання, більш ефективні виробничі відносини – все те, що ми називаємо поступальним розвитком людської раси. Так що, ракети Маска, ярмарок марнославства Цукерберга і глобальний магазин Безоса, безсумнівно, зроблять вас багатшими. Звичайно, якщо ви вірите в подальший прогрес людства.

По-третє, «час все лікує». Завдяки економічному фундаменту, ринок акцій, як горезвісний «Ванька-встанька», завжди відроджується. Навіть після найважчих криз. Падіння на 82% за часів Великої депресії було ліквідовано за 16 років. Відновлення після кризи «доткомів», що знизила вартість найбільших американських компаній на 37%, зайняло 7 років. Остання криза, «Велика рецесія», що відкинула ринки назад, на 44%, була подолана за 5 років. І кожного разу, після падіння, ринки стрімко неслися далі, вперед до нових висот – як протягом останніх дев'яти років, коли ринок зростав в середньому на 19.5% на рік з урахуванням реінвестованих дивідендів. Так що, незважаючи на кризи, які обов'язково зустрінуться і на вашому інвестиційному шляху, заробити, все одно, вдасться. Звичайно ж, якщо у вас є терпіння і час.

Якщо викладені доводи здалися вам переконливими, і ви вірите у важливість історичного досвіду, подальший прогрес людства і ефект «Ваньки-встаньки», як в них вірю я, то справа залишилася за малим. Заробіть, хоча б, $10,000, надішліть їх на рахунок американського брокера і купите індексний фонд, прив'язаний до S&P 500. На всі гроші! А якщо в майбутньому всі вільні кошти ви будете надсилати тим самим маршрутом, не витрачаючи їх даремно на безглузді дорогі іграшки, то в зрілості ви точно розбагатієте.

Якщо, звичайно ж, ви вірите, що це саме те, що вам потрібно!

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Читайте інші тематичні колонки на НВ:

Сьогодні в світі з Іваном Яковиною – щодня

Кинопоиск з Фоззі – щочетверга

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – щоп'ятниці

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – щонеділі

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Вчора, 21:27

thumb img
Бойко і Королевська вирішили попрацювати у "штабі Порошенка": головне з інтерв'ю Вілкула
Картки

Сьогодні, 13:21

thumb img
Я хочу проголосувати на виборах, але буду не в Україні. Мені слід поквапитись?
Авто

Сьогодні, 15:28

thumb img
Він їздить! Найдешевший автомобіль світу надійшов у продаж в Індії