17.5%, або Завтра не настане ніколи

13 березня 2018, 11:03
2756
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нарешті роздрібному українському інвестору є про що поміркувати і з чого обрати

Не знаю, чия саме це заслуга – чи то еволюція, то чи ліберальні погляди НБУ зіграли свою роль, але якість вибору, перед яким сьогодні стоїть індивідуальний український інвестор, набагато вища, ніж навіть рік тому. Згадайте, який бідний був наш інвестиційний лексикон ще рік тому: матрац, нерухомість, депозит. І якими яскравими фарбами заграв він зараз: акції, облігації, біржі, фондові індекси. А часом навіть божевільними: біткоіни, ріппл, криптоманія. Немає слів, це прекрасно! Нарешті роздрібному українському інвестору, що накопичив десятки мільярдів доларів у потаємних місцях, є про що поміркувати і з чого обрати.

Перш ніж робити якісь висновки і рекомендувати конкретні інструменти для інвестицій, давайте визначимося з цілями. Що миліше вашому серцю? Ви готові потерпіти заради блискучих довгострокових перспектив або хочете заробити швидше? Обидва підходи мають право на життя. Навіть якщо у вас не вийшло заробити швидко, ви завжди можете прикинутися довгостроковим інвестором.

Швидше за все, за рахунок особливих рис української ментальності, «все і одразу» є кращою концепцією інвестування, тому з неї і почнемо.

Криптовалюта. У спробі моментально розбагатіти, напевно, рівних їм зараз немає. Навіть підпільні казино, безсоромно замасковані під офіси лотерей, і ті відступають перед потужними свінгами біткоіну, ефіру, нео і сотень інших красивих іноземних імен. За останній рік амплітуда цін на біткоіни – найвідомішу в світі криптовалюту – склала кілька тисяч відсотків: від мінімуму в 841 долар до максимуму в 19,870, за один «биток». Але наскыльки стрімкі злети, настільки болючі і падіння: рівно за один місяць вже цього року, з 5 січня по 5 лютого, ціна біткоіни знизилася на 60%: з 17,172 до 6,937. Зізнаюся, не кожен інвестор таке витримає. «Безумству хоробрих співаємо ми пісню!»

Інвестиції в гривні. Ще один спосіб нажитися! Але теж для «сміливих і відчайдушних хлопців». Ставки високі, курс гривні якийсь час не тільки стабільний, але навіть зростає у відношенні до світових валют. До речі, аналіз інвестиційних можливостей в даному класі є відмінним відображенням філософії бізнесу в різних верствах українського фінансового співтовариства. Судіть самі:

Іноземні банки. Освічені і дбайливі іноземці грошима не розкидаються і пропонують 5% -8% річних за короткостроковими гривневими депозитами, що на мій погляд, цілком розумно, з точки зору банкірів і їх бізнесу. Але, на жаль, не дуже привабливо для вкладників, що теж цілком закономірно.

Українські державні банки. Ну хіба можна порівняти широту української душі з якимись французами або австрійцями? Все навколо бюджетне, все навколо моє! Держбанкам і 15% річних не шкода. Заробляйте, дорогі українці!

ОВДП. Навіть небачена щедрість українських державних банкірів меркне перед гусарством уряду, який розміщує ОВДП з прибутковістю 17,5%

Небачена щедрість, що межує з легковажністю, щоб не сказати інакше, не може не приваблювати іноземних трейдерів, що інвестують в український борг на 3-6 місяців. Прихід іноземців, в свою чергу, допомагає зміцнити курс гривні. Ті, хто вчасно встигне погасити і конвертувати, до високої прибутковості облігацій додадуть ще й виграш на курсовій різниці. Гріх не скористатися такою можливістью.

Що стосується держави, то такий підхід веде тільки до того, що держборг росте, його обслуговування стає непомірно дорогим і, як наслідок, збільшується дефіцит бюджету. Закрити його спробують новими боргами і посиленням податкової політики, але й тут, в умовах погано функціонуючої економіки, є межа можливостей.

Більш того, сьогоднішній рай високих процентних ставок, на тлі стабільного курсу, вічно існувати не буде. Швидше за все, вже через кілька місяців почнеться масова втеча іноземних фінансових інвесторів з країни. А це означає, що для держави стане проблематичним рефінансувати борги, а курс обов'язково почне підвищуватися і запросто може перевалити за 30.

Альтернатива очевидна – МВФ! Але фонд вимагає реформ, а від них наше велике державне тіло зводить судомами. Так що, на сьогоднішній день управління економікою країни продовжує залишатися в стилі «Завтра не настане ніколи!».

Але, для нас з вами, фінансових інвесторів, ситуація, що склалася з ОВДП, безумовно, дає можливість короткострокового заробітку. Раз вже державі нічого не шкода, то чому б разом з професійними інвесторами не докласти зуситль до її руйнування?

Про довгострокові інвестиції і як заробити на будиночок біля синього моря в наступній колонці, через тиждень.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Читайте інші тематичні колонки на НВ:

Сьогодні в світі з Іваном Яковиною щодня

Кинопоиск з Фоззі – щочетверга

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою щоп'ятниці

відкриття з Олексієм Бондарєвим – щонеділі

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Гаджети

Вчора, 18:45

thumb img
Народження звіра. Все, що відомо про майбутній флагманський смартфон Huawei P30 Pro
Події

Вчора, 19:30

thumb img
Кулі і кислота. Історія організатора розстрілу останньої російської імператорської сім'ї
Фінанси

Сьогодні, 09:30

thumb img
Що з курсом. Хто зупинив девальвацію гривні і який прогноз після виборів