Идеальный сценарий для Макрона - обзор СМИ

19 июня 2017, 19:49
326
Этот материал сейчас доступен только на украинском языке

MICHEL EULER/AFP

Макрон здобув "абсолютну більшість та абсолютну відповідальність", пише преса

Очередная избирательная победа президента Франции, перспективы Брекзита и война в Афганистане - в фокусе иностранных СМИ 19 июня

Чергова перемога Макрона

Французькі видання активно обговорюють перемогу партії новообраного президента Емануеля Макрона на парламентських виборах, другий тур яких відбувся у неділю.

ВиданняLe Figaroпише про "абсолютну більшість та абсолютну відповідальність", маючи на увазі, що партія президента "Вперед, республіко!" виборола більшість у парламенті.

Газета нагадує, що в лютому пан Макрон - тоді ще кандидат в президенти - вважав, що голові держави "неможливо і небажано" мати більшість у парламенті.

"А сьогодні він очолює абсолютну, масивну та одностайну більшість", - пише видання.

ГазетаLe Mondeназиває перемогу партії Макрона "вражаючою", але одночасно відзначає, що опозиція набрала більше голосів, ніж очікували.

Liberationнаголошує, що перемога Макрона була "повною, але не блискучою", хоча і погоджується, що для нього це - "ідеальний сценарій".

Ділове видання Les Echos каже, що більшість Макрона в парламенті - "поза будь-якими очікуваннями", і це, "безперечно, полегшить йому виконання його завдань, але й значно підніме очікування від нього".

"Усі карти в руках"

Британське виданняGuardianвважає, що після виборів Макрон "тримає в руках усі карти".

"Але і ставки у цій грі напрочуд високі", - каже видання, адже обіцянки Макрона не були легкими до виконання.

Він пообіцяв створити "новий політичний клас, чесний та бездоганний", налагодити функціонування держави та послабити жорстке трудове законодавство на користь гнучкості для бізнесу, пише видання.

"А отже, очікування є високими, і сховатися йому ніде", - додає газета.

На думку видання, рекордно низька явка на виборах кидає певну тінь на результати. Рік тому, тільки оголошуючи про бажання балотуватися в президенти, пан Макрон заявив, що він завершить "розлучення між народом та владою".

Але в неділю неявка була особливо високою серед робітничого класу, в районах з низьким доходом та серед молоді, зазначає газета, що піднімає ще більше питань щодо соціального розшарування Франції.

Без надії на твердий Брекзит

Видання Independent пише, що британському прем'єру Терезі Мей час вже відмовитися від думок про "твердий Брекзит".

Саме сьогодні формально розпочинаються перемовини щодо виходу Великої Британії зі складу ЄС, до яких британський уряд підходить на позиції, "яку важко уявити в найгіршому кошмарі", пише видання.

Передчасні вибори, скликані Мей, аби отримати "мандат на Брекзит", з тріском провалилися, каже видання, а тепер навіть її прем'єрство є під питанням.

Позиції пані Мей також значно послабили нещодавні терористичні напади в Лондоні та Манчестері і трагічна пожежа у британській столиці, вважає видання.

Британія підходить до перемовин з Брекзиту не в найкращій формі, і навіть ті 48% британців, що минулого року проголосували за те, аби залишитися в ЄС, напевно б не хотіли, аби такі перемовини закінчилися для країни поразкою, пише газета. Але все іде до цього, додає Independent.

Зараз уряду необхідно шукати широкий консенсус серед політичних партій, аби Британія не вийшла з перемовин критично ослабленою, вважає преса. І додає: з іншого боку, необхідність іти на компроміси може виявитися позитивною для британської економіки.

Афганський хаос

У той час, як Америка планує надіслати до Афганістану декілька тисяч додаткового контингенту, військова операція США в Афганістані переживає не найкращий етап, вважає Washington Post.

Видання пригадує низку нещодавніх нападів смертників Талібану на військові бази та поліцію, і каже, що такі події ставлять під сумнів спроможність афганських силовиків самотужки запевнити безпеку цивільних та вести боротьбу з екстремістами, попри роки тренувань з американськими військовими.

Також дедалі більш актуальним стає питання сусіднього Пакистану. А також - як збалансувати боротьбу з афганськими повстанцями і бійцями, що потрапляють туди з-за кордону, каже видання.

Адже нещодавно бойовики угруповання "Ісламська держава" захопили комплекс печер Тора Бора, де свого часу переховувався лідер "Аль-Каїди" Осама бен Ладен. Видання наголошує, що та битва точилася між "Ісламською державою" та "Талібаном".

У цьому хаосі США досі не можуть визначитися з новою політикою щодо Афганістану чи кількістю військових, яких необхідно надіслати до країни, пише газета, пояснюючи це розбіжностями у поглядах серед представників адміністрації Трампа.

Дмитро Зоценко, служба Моніторингу ВВС.

Обратите внимание

29 декабря 2018, 22:38
Лонгриды
thumb img
Спецпроект
29 декабря 2018, 10:39
Лонгриды
thumb img
Спецпроект
29 декабря 2018, 11:53
Компании/Рынки
thumb img
Спецпроект
29 декабря 2018, 11:53