В Євросоюзі досягли нового компромісу щодо Північного потоку-2

13 лютого, 09:38
3501
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
В Євросоюзі досягли нового компромісу щодо Північного потоку-2 - фото

EPA

В ЄС досягли нового компромісу щодо Північного потоку-2

Комітет постійних представників ЄС і Європарламент досягли угоди в суперечці про поправки до європейської Газової директиви щодо трубопровідних проектів, подібних Північному потоку-2.

Як повідомляє DW, у зв'язку з будівництвом Північного потоку-2 Єврокомісія ще в 2017 році запропонувала внести зміни в європейську Газову директиву, згідно з якою на газопроводи з третіх країн в ЄС повинні поширюватися ті ж правила, що і на трубопроводи всередині Євросоюзу. Одне з них: постачальник газу не може бути одночасно власником газопроводу, а його оператор зобов'язаний надавати доступ до нього іншим постачальникам.

Німеччина прагнула запобігти ухваленню цих поправок. В результаті німецький уряд минулого тижня після суперечки з Францією досяг компромісного рішення, згідно з яким нові правила будуть поширюватися і на Північний потік-2, проте Німеччина отримує право робити винятки з них.

Досягнутий між послами ЄС і Європарламентом компроміс вносить ще одне доповнення: Німеччина як і раніше зможе робити винятки з правил ЄС для Північного потоку-2, однак після перевірки і схвалення їх Єврокомісією.

У Брюсселі відзначили, що тепер європейська Газова директива буде відповідати своїм початковим цілям. Винятки з правил для європейського енергетичного ринку можливі лише при жорстких умовах, у визначенні яких братиме активну участь Єврокомісія.

Нові правила будуть поширюватися на весь Євросоюз і на територіальні води країн ЄС.

Газопровід Північний потік-2 повинен поставляти газ до Німеччини в обхід інших країн безпосередньо з Росії, роботи з будівництва планується завершити в 2019 році.

Згідно з проектом, він буде прокладений по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсвальд, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.

При цьому його реалізація викликає у низки країн серйозне побоювання в зв'язку з агресивною політикою Кремля. Багато хто побоюється, що Північний потік - 2 стане для Росії політичним інструментом для тиску на європейські держави.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською