Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Уряд Каталонії склав присягу

2 червня, 17:08
399
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Лідер Каталонії Кім Торра

Новий уряд Каталонії склав присягу, таким чином автоматично закінчивши семимісячний період прямого управління центрального уряду Іспанії в регіоні. Про це повідомляє Reuters.

Приблизно на годину раніше присягу склав і новий прем'єр Іспанії, який раніше виступав за діалог з Каталонією, проте відкидав ідею будь-якого референдуму про незалежність.

Уряд на чолі з Кімом Торре, близьким соратником екс-глави уряду Каталонії Карлеса Пучдемона, набув чинності в той самий день.

"Несподіваний збіг центральних і регіональних урядів, що відокремлюють сили один від одного, може відкрити нову главу після драматичних місяців, коли каталонські політики були ув'язнені або виїхали за кордон, щоб уникнути арешту", – йдеться у повідомленні.

Попередник Санчеса Маріано Рахой запровадив пряме управління в Каталонії після проголошення парламентом незалежності регіону.

Згідно з Конституцією Іспанії пряме управління Мадрида автоматично завершується з появою чинного регіонального уряду в Барселоні.

Раніше повідомлялося, що в Каталонії затвердили новий склад регіонального уряду, прибравши міністрів, які не влаштовували Мадрид.

Яковина: Незалежність Каталонії. Що відбувається в Іспанії, про яку всі забули

Нагадаємо, 14 травня парламент Каталонії з другої спроби обрав 55-річного Кіма Торре главою регіонального уряду.

Нового лідера каталонського уряду підтримали партія Пучдемона Разом з Каталонією, а також сепаратисти з партії Ліві республіканці Каталонії.

Головне

Світ/Геополітика

Сьогодні, 11:55

article_img
ЗМІ: Лукашенко обговорив російський тиск з вищим керівництвом Білорусі і закликав "стояти за незалежність"

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися