Смоленська катастрофа: Росія відмовила Польщі в реконструкції авіалайнера Ту-154

10 липня 2018, 18:11
1386
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Росія відмовилася надати Польщі можливість провести реконструкцію літака Ту-154М президента Леха Качинського, який розбився під Смоленськом 10 квітня 2010 року.

Як повідомляє Радіо Польща, в МЗС РФ відповідаючи на запит Варшави заявили, що проведення у Смоленську реконструкції літака з уламків, зібраних на місці події, неможлива.

"Позиція російської сторони свідчить про злу волю або про абсолютну відсутність компетентності в царині розслідування авіакатастроф. Оскільки Організація міжнародної цивільної авіації (ICAO) в своїй інструкції вважає реконструкцію надзвичайно важливою в з'ясуванні причин катастрофи", - заявила прес-секретар підкомісії Міністерства оборони Польщі з розслідування Смоленської катастрофи Марта Паленек.

У Варшаві також вважають, що "позиція російської сторони підтверджує висновок, що міститься в звіті Ради Європи, що порівнює дії Російської Федерації з поведінкою СРСР у справі про масове вбивство польських офіцерів у Катині, і прямо називає ці дії провокаційними".

Уламки літака президентського Ту-154M з 2010 року перебувають на території аеродрому в Смоленську. Росія стверджує, що не може передати їх Польщі до того часу, поки не закінчить власне розслідування. МЗС Польщі заявило, що утримуючи у себе уламки Ту-154, РФ дає підстави вважати, що справжні причини катастрофи приховуються.

10 квітня 2018 року голова підкомісії Міністерства оборони Польщі з розслідування Смоленської катастрофи Антоні Мацеревич заявив, що причиною загибелі пасажирів президентського Ту-154 став вибух.

Підкомісія дійшла висновку, що ліве крило літака Ту-154М, що розбився під Смоленськом 10 квітня 2010 року, було знищено в результаті внутрішнього вибуху, а не зіткнення з березою.

Також комісія виявила запис моменту вибуху на бортовому самописці літака.

У свою чергу, президент РФ Володимир Путін вважає, що якщо на борту президентського Ту-154М і були вибухи, то вибухівку могли закласти лише у Польщі.


10 квітня 2010 року під Смоленськом розбився літак Ту-154М, на якому президент Лех Качинський із дружиною та представники вищого командування та політичних партій Польщі летіли на траурні заходи з нагоди річниці розстрілу польських офіцерів у Катинському лісі.

Унаслідок авіакатастрофи загинули всі 96 осіб, включно з 7 членами екіпажу. Незважаючи на те, що, згідно з висновками Міждержавного авіаційного комітету, причиною катастрофи стали неправильні дії екіпажу, багато хто побачив в аварії руку Москви.

Головне

Геополітика

Вчора, 20:09

article_img
У НАТО прокоментували слова Путіна про готовність націлити ракети на США
Події

Сьогодні, 04:47

article_img
За рік населення України скоротилося на 233 тисяч осіб
Політика

Сьогодні, 14:08

article_img
ЗМІ назвали ім'я нардепа, який організував схему по втручанню в результати виборів

Вибір редакції

Політика

Сьогодні, 13:45

article_img
Особистий кабінет. Як перевірити себе в Державному реєстрі виборців
Фінанси

Сьогодні, 10:15

article_img
Катерина Рожкова: Власники більше 10 банків не розуміють, що з ними робити. У них є три варіанти
Travel

Вчора, 20:45

article_img
У розмовах тут люблять поскаржитися на політиків. Досвід життя у Варшаві