Росія відкидає всі формати обміну полоненими - Геращенко

13 лютого, 19:16
367
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Росія відкидає всі формати обміну полоненими - Геращенко - фото

Ірина Геращенко via Facebook

Геращенко: Київ вимагає звільнення і полонених українських моряків

Українська сторона запропонувала Росії кілька варіантів обміну утримуваних осіб, проте не отримала згоди ні на одну з пропозицій, заявила представник України в Тристоронній контрактній групі в Мінську Ірина Геращенко.  

"Ми ще раз передали РФ пропозицію забрати 25 своїх громадян і запропонували різні формати звільнення: широкий 25/25 і 19/72, запропонували кілька інших форматів. Якщо РФ не готова забрати всіх своїх, запропонували кілька вузьких форматів, щоб розблокувати процес - почати зі звільнення тих, хто потребує медлікування", - пояснила вона.

Геращенко додала, що Україна готова передати трьох росіян зі списку 25 російських консулів в обмін на українських військових, яких чотири роки утримують в Донецьку.

"Але і на це росіяни не дають згоди", - сказала вона.

За словами Геращенко, на засіданні ТКГ українська сторона знову вимагала негайно звільнити військовополонених моряків без всяких передумов.

"Ми вимагаємо їх звільнення, тому що вони підпадають під п.6 Мінських угод - негайне звільнення всіх незаконно утримуваних, яких країна-агресор утримує в зв'язку з конфліктом", - резюмувала політик.

Остання спроба обговорити варіанти обміну полоненими була зроблена в кінці грудня 2018 року. Тоді Геращенко заявила, що в питаннях звільнення заручників немає жодного прогресу, на всі компромісні пропозиції українська сторона отримала відмову.

Крім того, Росія в черговий раз заблокувала створення механізму з пошуку зниклих безвісти на Донбасі, відмовилася надати в таку групу своїх судмедекспертів і заявила, що не є учасником конфлікту.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською