Брюсселю доведеться забути про європейську супердержаву: огляд британських ЗМІ про Brexit

0 коментувати
Конструктивна участь Британії в діяльності ЄС надзвичайно важлива

Конструктивна участь Британії в діяльності ЄС надзвичайно важлива

Британські ЗМІ нагадують про безповоротність рішення про вихід зі складу ЄС і при будь-якому результаті голосування рекомендують Брюсселю розлучитися з мріями про європейську супердержаву

Зокрема, невелику підбірку оцінок британських ЗМІ референдуму підібрав ресурс Инопресса.

Як нагадує в редакційному коментарі The Financial Times, рішення про вихід з ЄС виявиться безповоротним.

"Найперший обов'язок нашої газети - закликати своїх британських читачів і більш широку аудиторію: "Ідіть і проголосуйте", - пише FT.

Також журналісти редакції чітко позначили свою позицію: вони вважають, що вихід з ЄС "стане недалекоглядним вчинком, який завдасть шкоди не тільки Великій Британії, але також Європі і Заходу в цілому".

Конструктивна участь Британії в діяльності ЄС надзвичайно важлива, коли континенту загрожують ісламістський екстремізм, російська войовничість і зміни клімату. У свою чергу, прихильники Brexit не змогли спростувати висновки експертів про його згубні економічні наслідки і не запропонували якогось плану торговельних відносин Британії зі співдружністю після виходу з ЄС.

Журналісти авторитетного видання додали, що всі страхи євроскептиків щодо європейської супердержави вигадані, так як воно взагалі не існує, а Велика Британія залишається незалежною у своїх рішеннях державою.

Видання Independent закликає читачів йти і "проголосувати заради користі британської демократії". ЗМІ вважає, що противники Brexit вміло апелюють до страху перед його економічними наслідками.

У свою чергу, прихильники виходу пропонують електорату стрибнути в темну невідомість ставлячи питання: "Хто править Британією?" і підсвідомо додають: "Візьми контроль в свої руки".

На думку Independent , 23 червня вирішується, що собою являє Британія і якою їй хотілося б стати. Висока явка стане доброю ознакою, адже голосування на референдумі - хоч "за", хоч "проти" - це голосування за демократію і за Британію. У свою чергу, низька явка виборців є явною загрозою, так як вона позбавляє уряд легітимності.

The Times виступає за подальше членство Британії в ЄС і в контексті референдуму сконструювало спеціальне слово "Breckoning" (складене з Brexit і reckoning). Видання очікує, що майже половина електорату Сполученого Королівства відкине членство в ЄС і головна тому причина - чітке відчуття, що політична еліта захопила занадто великий контроль над парламентом і кордонами.

Видання нагадує слова глави Мінфіну ФРН Вольфганга Шойбле про те, що референдум "пробудив від сплячки" інститути ЄС, які "втратили контакт" з європейськими громадянами і цитує заяву глави Євроради Дональда Туска, який застеріг від краху європейської політичної цивілізації після Brexit.

Журналісти авторитетного видання радять голові Єврокомісії Жан-Клоду Юнкеру почути "ці голоси мудрості".

Журналісти видання вважають, що навіть у тому випадку, якщо противники виходу Сполученого Королівства зі складу ЄС переможуть з невеликою перевагою, Брюсселю доведеться надовго забути про федеральну супердержаву.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: