Єврорада оприлюднила рішення про статус кандидата для України

23 червня, 23:24
Україна стала кандидатом у члени Євросоюзу (Фото:REUTERS/Dado Ruvic/Illustrations)

Україна стала кандидатом у члени Євросоюзу (Фото:REUTERS/Dado Ruvic/Illustrations)

Єврорада опублікувала своє рішення про надання статусу кандидата в члени Євросоюзу Україні та Молдові, ухвалене в четвер, 23 червня, під час саміту в Брюсселі.

Текст висновків опубліковано на сайті Євроради.

«Європейська Рада визнає європейську перспективу України, Республіки Молдова та Грузії. Майбутнє цих країн та їхніх громадян лежить у Європейському союзі. Рада Європи ухвалила рішення надати статус країни-кандидата Україні та Республіці Молдова», — йдеться у висновках.

Відео дня

Єврорада запропонувала Єврокомісії звітувати про виконання умов, перерахованих нею у висновках щодо відповідних заявок на членство, і пообіцяла ухвалити рішення про подальші кроки, «як тільки всі ці умови буде повністю виконано».

У Єврораді заявили, що готові надати статус країни-кандидата Грузії після того, як вона «вирішить пріоритетні завдання», зазначені у висновках Єврокомісії.

"Просування кожної країни до ЄС залежатиме від її власних заслуг із відповідності  Копенгагенським критеріям, зважаючи на здатність ЄС приймати нових членів", — також сказано у рішенні.

Лідери ЄС також заявили, що продовжать економічну, військову, соціальну та фінансову підтримку України. Вони повторили, що засуджують невибіркові напади Росії на мирних жителів та цивільну інфраструктуру і закликають її негайно вивести усі свої війська та техніку з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Єврорада наголосила, що Росія, Білорусь та всі винні у скоєнні воєнних та інших тяжких злочинів будуть притягнуті до відповідальності. Країну-агресор також закликали припинити обстріл українських сільськогосподарських об'єктів, вивіз зерна та розблокувати Чорне море. У ЄС наголосили, що Росія є єдиним винуватцем глобальної продовольчої кризи.

Єврорада пообіцяла продовжувати роботу над санкціями та збільшити військову допомогу Києву, а також нагадала, що незабаром очікує на пропозиції Єврокомісії щодо пакету макрофінансової допомоги Україні на суму до 9 млрд євро.

Лідери ЄС на саміті Євроради 23 червня підтримали надання статусу кандидата в члени ЄС Україні та Молдові.

Президент Володимир Зеленський заявив, що це історичний момент у відносинах України та ЄС. Президентка Молдови Майя Санду також назвала рішення історичним і наголосила, що рішення ЄС є «недвозначним і сильним сигналом підтримки наших громадян і європейського майбутнього Молдови».

Як Україна може втратити кандидатство у члени ЄС – Іван Нагорняк

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X