ЄС пригрозив Польщі безпрецедентними санкціями через судову реформу

15 травня 2018, 09:17
731
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У грудні поляки вийшли на масові протести проти спірної судової реформи

Європейський Союз попередив Польщу, що вже в наступному місяці може почати розгляд питання про безпрецедентні санкції, якщо Варшава не продемонструє "більш серйозний прогрес" щодо компромісу відносно спірної судової реформи, повідомляє Euractiv.

У понеділок, 14 травня, віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс заявив, що Польща має бути готова до "повного спектру" можливостей (санкцій - прим. ред.).

"Ми досягли деякого прогресу, але ми досі вважаємо, що залишається простір для ще більшого прогресу, щоб ми могли говорити про відсутність системної загрози [для європейських цінностей]", - сказав Тіммерманс на прес-конференції після засідання Ради ЄС. Євросоюз очікує, що компроміс буде досягнутий до наступної зустрічі Ради ЄС 26 червня.

У свою чергу, Франція і Німеччина 14 травня оприлюднили спільну заяву, в якій наголосили, що обидві країни "висловлюють свою думку одним голосом, коли наші спільні цінності опинилися під загрозою", і висловили свою підтримку Тіммермансу.

"Ми знову підтверджуємо нашу повну підтримку його зусиллям у діалозі з польською владою", - заявила французький міністр у європейських справах.

У грудні минулого року Європейська комісія вперше в історії ЄС вирішила розпочати процедуру санкцій проти Польщі за порушення верховенства права.

Польщі загрожує низка санкцій аж до позбавлення Варшави голосу в Раді ЄС. Для запровадження санкцій необхідна одностайна підтримка всіх членів ЄС. Угорщина вже заявила, що скористається правом вето у разі пропозиції запровадити санкції.

Спірна судова реформа, затверджена Польщею, передбачає в тому числі контроль парламенту та Мін'юсту над призначенням суддів.

Головне

Події

Сьогодні, 16:20

article_img
Неповнолітніх не притягатимуть до кримінальної відповідальності за нетяжкі злочини
Політика

Сьогодні, 11:09

article_img
Порошенко: Ніякої федерації або спеціального статусу в Україні не буде
Футбол

Вчора, 23:59

article_img
Шахтар оголосив про перехід нападника Карпат

Вибір редакції

Гаджети

Вчора, 21:01

article_img
Навіщо платити більше? П'ять вживаних смартфонів, які вигідніші за нові
IT-індустрія

Сьогодні, 12:05

article_img
Невловимий месенджер. Як Росія знову безуспішно намагається заблокувати Telegram
Події

Сьогодні, 16:20

article_img
Неповнолітніх не притягатимуть до кримінальної відповідальності за нетяжкі злочини