Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Дуда: Польща буде великим другом України

8 липня, 17:48
552
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Польща буде великим другом України, заявив польський президент Анжей Дуда в Луцьку під час заходів, приурочених до 75-х роковин Волинської трагедії.

Про це повідомляє Польське Радіо.

"Ми хочемо підтримати Україну в реформах; ми хочемо, щоб Україна була безпечною державою. Державою, яка дивиться на Захід, на Європу, а не на Схід, звідки до України десятиліттями, а то й століттями приходить небезпека", - сказав Дуда.

Президент Польщі зауважив, що польсько-українські відносини треба будувати на історичній правді.

"Наші відносини нам потрібно спирати на правду, її треба визнати. Там не може бути помсти, хоч є біль. Біль триватиме, проте я вірю, що час, який лікує рани, загоїть і ті страшні рани, що зберігаються у багатьох серцях з одного, та, напевне, з іншого боку також. Але наші добрі взаємини ми повинні будувати на історичній правді", - наголосив Дуда.

Він зазначив, що існує свідомість того, що поляки робили на Волині.

"В історії обох наших народів, польського та українського - це страшна карта. Вона позначена болем, терпінням, взаємними глибокими травмами. Наслідком цього були польські акції відплати, в яких гинули прості люди, звичайні українці. Вражає лише диспропорція: приблизно сто тисяч поляків і приблизно п’ять тисяч українців. Це справляє величезне враження, і це є історична правда", - підкреслив президент Польщі.

Порошенко: Росія маніпулює історією, щоб вбити клин між польським та українським народами

Він звернувся до української влади з проханням надати можливість проводити дослідження, які дозволили б ідентифікувати всіх жертв Волинської трагедії. 

"Згадуючи те, що було жахливо, я хотів би, щоб ніколи більше одна нація не піднімала руку на іншу націю", - сказав Дуда. 


Волинська трагедія - обопільні етнічні чистки українського і польського населення, здійснені Українською Повстанською Армією та польською Армією Крайовою за участю польських батальйонів Шуцманшафту та радянських партизанів у 1943 році під час Другої світової війни на Волині.

У другу неділю липня традиційно поляки відзначають роковини Кривавої неділі. День 11 липня 1943 року вважається апогеєм убивств польського населення Волині. За оцінками, у Волинській трагедії було вбито близько 100 тис. поляків. 

 

Головне

article_img
Конфлікт на три країни. Що означає справа дочки засновника Huawei, затриманої в Канаді

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися