ЗМІ: У Росії вирішили не міняти куратора "гуманітарної допомоги ДНР і ЛНР"

15 червня 2018, 09:42
325
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дмитро Козак залишився куратором комісії з надання гуманітарної підтримки "ДНР" і "ЛНР".

У Росії віце-прем'єр Дмитро Козак після перерозподілу повноважень в уряді залишився куратором комісії з надання гуманітарної підтримки так званим "ДНР" і "ЛНР", пише РБК.

За інформацією агентства, створена наприкінці 2014 року комісія продовжить свою роботу і при новому кабінеті.

Прес-секретар Козака сказав, що той питаннями Донбасу в уряді не займається.

"Міжвідомча комісія збирається не дуже часто, рідше, ніж раз на півроку, і потрібна швидше "для прикриття", - пояснило РБК джерело, близьке до одного з федеральних міністерств.

За його словами, глава комісії Сергій Назаров і Козак регулярно проводять окремі наради, щоб вирішити конкретні питання. Наприклад, в минулому вересні нібито обговорювалася відмова від "гуманітарної підтримки окремих територій" на користь фінансування проектів в Криму і Калінінграді.

Німецьке видання Bild називало міжвідомчу комісію "тіньовим урядом" Донбасу і писало, що її курирує ФСБ.

Раніше повідомлялося, що Владислав Сурков, який напередодні був перепризначений на посаду помічника президента РФ Володимира Путіна, продовжить курирувати окупований Донбас.

Джерело РБК пояснило, що збереження поста за Сурковим пояснюється тим, що президент РФ Володимир Путін поки вирішив не змінювати стратегію на донбаському напрямку.

Головними аргументами на користь Суркова одне джерело назвало відсутність відповідних фігур на заміну, а також ризики переділу влади і загострення ситуації на Донбасі після можливої ​​зміни куратора.