«Візантійська азіатчина». Як Захід нарешті почав розуміти реальне обличчя Росії та Путіна — інтерв'ю з Клімкіним

7 липня, 08:29
Ексклюзив НВ
Російський диктатор Володимир Путін (Фото:Sputnik/Kirill Kallinikov/Kremlin via REUTERS)

Російський диктатор Володимир Путін (Фото:Sputnik/Kirill Kallinikov/Kremlin via REUTERS)

Держави Заходу і зокрема політики НАТО та ЄС нарешті почали розуміти, що таке Росія, який її реальний мотив і жорстокість, і це повинна використати Україна, розповів Радіо НВ Павло Клімкін, ексміністр закордонних справ України.

 — Отже як змінюється ситуація у зв’язку із тим, що такі країни, як Фінляндія та Швеція, які навіть не мріяли про участь в альянсі, в оборонному союзі, вважали, що для них просто життєво необхідно бути нейтральними. Але побачили, що нейтральним статус, зокрема на прикладі України, не гарантує безпеки, і фактично вже однією ногою стоять в НАТО. Як це змінює ситуацію?

Відео дня

— НАТО стало більше, при чому НАТО стало більше не тільки в Балтійському морі, там ситуація взагалі повернулася на 300 років тому, як у нас з кандидатським статусом до ЄС петляє історія, і повертається на 300 років. Ми повертаємося власне туди, де ми були, і маємо бути — в Європу. Так, насправді Балтійське море — оце вікно, яке там Петро Перший прорубав, поступово зачиняється. Але є також проєкція цього впливу і на Арктику. Зараз зі зміною клімату, це насправді дуже-дуже важливо, і зараз коли Норвегія, Швеція і Фінляндія будуть в НАТО фактично у Росії з’явиться такий потужний осередок скандинавів, які вже будуть дивитися за Росією. А якщо серйозно, Швеція і Фінляндія, які сумнівалися, але кожного тижня там щось заявлялося нове, вони там прагнули, дуже швидко це все робилося.

Вони нам багато речей зобов’язані, оскільки реально вони отримали безпеку через нас, і я думаю, що це прекрасний аргумент не для тиску, але для нагадування їм, що саме через наші жертви — вони в більш безпечному стані. І це насправді теж важлива історія. Путін він за своєю реакцією, пам’ятаєте, до речі, дуже кволою реакцією: хай вступають, хай не вступають, ще раз пояснив всьому світу, хто хоч там на йоту сумнівався, що ця війна, вона зовсім не про НАТО, не про розширення, не про щось інше. Що реальний план — це знищення України. Як максимум знищення, завоювання, як мінімум — завоювання частини території, і створення на іншій території васала, чи декількох васалів. Оскільки для нього це якась місія, яка дуже глибоко сидить в його голові, і він прекрасно розуміє, що сьогоднішня Росія з Україною, яка йде до ЄС і НАТО — нікуди не прийде, а прийде не тільки в глухий кут, а далеко, туди приблизно, куди й російський корабель. І я абсолютно не жартую. Тут реально історія повертається на 300 років тому, але ми то йдемо не назад, ми йдемо вперед. А от Росія як раз йде назад, оскільки вона взагалі зациклена на минулому, і це їй обов’язково згадається.

— Ви згадали ще й про Арктику. В умовах зміни клімату Арктика стає джерелом постачання енергоресурсів, і росіяни неодноразово демонстрували своє бажання монополізувати Арктику. Я так розумію, в зв’язку з тим, що НАТО просунулося на північ Європи, ця задача для росіян значно ускладнилася?

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X