В Австрії ввели 12-годинний робочий день

6 липня 2018, 22:47
3660
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: Andrey Belenko/Flckr

Закон про 12-годинний робочий день набуде чинності 1 вересня

Парламент Австрії дозволив працедавцям офіційно встановлювати 12-годинний робочий день, попри протести профспілок.

Як передає DW, скандальний закон підтримали члени парламентської більшості - консервативна Австрійська народна партія канцлера Себастіана Курца та його союзники - праві популісти з Австрійської партії свободи та ліберали з опозиційної Neos.

До змін у трудове законодавство в Австрії був дозволений робочий день до 10 годин або 50 годин на тиждень. Працедавці мали укладати окремі угоди щодо 12-годинного робочого дня або ж отримувати дозвіл від медиків.

Віднині компанії офіційно мають право подовжувати робочий день до 12 годин, однак працівникам дозволили відмовлятися від подовженого робочого дня "без надання пояснень".

Окрім того, новим законом встановлено, що за "особливої потреби" працівник може до чотирьох разів на рік працювати у неділю чи святкові дні і не більше трьох неділь поспіль.

Понаднормові години оплачуватимуться, як і раніше, на 50 відсотків вище за стандартну ставку, або ж за них надаватиметься вільний час.

Закон про 12-годинний робочий день набуде чинності вже 1 вересня.

Нагадаємо, що у столиці Австрії Відні десятки тисяч людей протестували проти планів уряду ухвалити зміни до трудового законодавства, які уможливлять запровадження роботодавцями 12-годинного робочого дня без підвищеної оплати праці.