У Празі відбулась акція на підтримку Сенцова

3 червня 2018, 20:24
250
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Активісти стали півколом, тримаючи в руках літери, якими було викладено заклик Save Oleg Sentsov

Кадр відео

Понад півсотні активістів у центрі Праги взяли участь в акції на підтримку українського кінорежисера Олега Сенцова, який голодує вже три тижні у російській в’язниці, вимагаючи свого звільнення, а також свободи для інших в’язнів Кремля.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

На головній історичній площі Праги - Вацлавській - українські та чеські активісти стали півколом, тримаючи в руках літери, якими було викладено заклик Save Oleg Sentsov (Врятуйте Олега Сенцова), а також портрети кінорежисера, який був заарештований після анексії Криму Росією в 2014 році і засуджений на 20 років в Росії, а з середини травня проводить голодування, перебуваючи за ґратами.

У Росії затримали трьох активістів із прапором України та плакатом на підтримку Сенцова

Були також зачитані імена майже 70-ти інших українських політв’язнів, які утримуються в неволі в Росії або в окупованому Криму.

"Сенцов поставив на карту своє життя і готовий іти до кінця. Ми маємо не допустити його загибелі. Треба звільнити Олега Сенцова та всіх політичних в’язнів", - сказано в ухвалі акції, яка була зачитана вголос.

"На Чемпіонаті світу з футболу в Росії на трибунах має звучати одне гасло: "Я вболіваю за політв’язнів!" – наголошується в ухвалі.

Посол України в Чеській республіці Євген Перебийніс зазначив, що цією акцією активісти приєднуються до глобальної дії, яка триває майже три тижні відтоді, як Олег Сенцов оголосив голодування.

"Мета – ми хочемо привернути увагу чеської громадськості і політиків до того, що відбувається вбивство українського громадянина – і не лише його одного, а десятків інших політв’язнів", - сказав дипломат.

Олег Сенцов. Оповідання Заповіт

Акція завершились скандуванням Save Sentsov! англійською мовою, що привернуло увагу численних туристів в центрі Праги.

Нагадаємо, 14 травня засуджений в Росії український режисер Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування. Він вимагає звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають на території Російської Федерації.

Сенцова затримали у Криму 11 травня 2014 року правоохоронні органи РФ. Його звинуватили в підготовці теракту в Криму під час незаконної анексії півострова Росією. Пізніше режисера звинуватили в зберіганні зброї і вибухівки. У серпні 2015 року російський суд засудив Сенцова до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму. Він перебуває в колонії в місті Лабитнангі.